Сергій Кузьменко прозвітував про зроблене у 2016 році

22 грудня голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко провів підсумкову прес-конференцію, під час якої окреслив основні завдання, які вдалося виконати впродовж 2016 року.

За рівнем соціально-економічного розвитку у 2016 році Кіровоградщина піднялася на три позиції, порівняно з минулим роком, і знаходиться на 8-му місці у загальнодержавному рейтингу областей (за попередніми оцінками). На цьому показнику акцентував увагу голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко під час підсумкової річної прес-конференції.

– Завдяки спільній роботі з промисловцями і аграріями ми змогли у 2016 році залучити до наших бюджетів на 1,1 мільярда гривень більше, ніж це було у 2015 році. Власне, це на 50% більше і є високим результатом для нашої економіки, – підкреслив очільник області. – Бюджет області складає 8 мільярдів гривень. Хочу наголосити, що у 2015-му році наших власних надходжень було 2,1 мільярда гривень, а в 2016-му – 3,2 мільярда. За рахунок зазначених надходжень, за словами голови облдержадміністрації, фінансували соціальну сферу, на що було використано 2,5 мільярда гривень (на 43% більше, ніж минулого року). Значні видатки спрямовувалися і на освіту та охорону здоров’я – 2,2 мільярда гривень.

Пріоритетом цього року була і залишається надалі сфера охорони здоров’я, зокрема, ремонт медичних закладів третього рівня – дитячої обласної лікарні, окремих корпусів обласної лікарні, станції переливання крові та госпіталю для ветеранів війни. Багато зроблено і для вирішення проблеми дефіциту медичних фахівців, зокрема, в Кропивницькому відкрито факультет Донецького медичного університету, де навчають майбутніх лікарів.

Значні кошти вкладалися у будівництво, обслуговування та ремонт доріг області – майже у чотири рази більше, ніж минулого року, що дало змогу вперше за останні роки капітально відремонтувати важливі ділянки доріг.

Сергій Кузьменко зауважив, що за рахунок зазначених інвестицій в області цього року будували нові елеватори і сушильні комплекси, ферми, переробні підприємства тощо. Було відкрито ливарний завод, фінансували комунальні підприємства. Таким чином, Кіровоградщина з досить достойного 11-го місця, яке було у 2015 році, піднімається на 8-ме місце в рейтингу областей. Для нашої території з невеликим економічним потенціалом це досить вагомий показник.

Голова облдержадміністрації окремо акцентував увагу журналістів на пріоритетних завданнях влади у наступному році. Головне – реалізація ініційованого ним обласного проекту “Здоров’я наших дітей”.

– Ми ставимо собі за мету завершення реконструкції дитячого медичного містечка – обласної дитячої лікарні – наприкінці весни або на початку літа, – підкреслив Сергій Кузьменко. – Після цього активні ремонтні роботи буде розпочато у дитячих відділеннях районних і міських лікарень.

Особлива увага буде також зосереджена і на якості харчування дітей.

За словами Сергія Кузьменка, у 2017 році важливий акцент робитиметься на створенні умов для фізичного розвитку підростаючого покоління.

– Будемо розвивати спортивну базу у навчальних закладах, ремонтувати та будувати сучасні спортивні зали і майданчики, – зауважив керівник області.

Він висловив впевненість, що сукупність таких складових, як якісне харчування, здоровий спосіб життя і якісна медична послуга, є запорукою успішної реалізації обласного проекту. Інструментом для реалізації цих трьох завдань має стати “Моніторинговий центр”.

До пріоритетних завдань влади у новому році Сергій Кузьменко відніс удосконалення дорожньої інфраструктури регіону.

У проекті держбюджету на 2017 рік мова йшла про те, що ми матимемо можливість отримати вдвічі більше коштів на будівництво доріг. Зважаючи на наші потреби, область готова освоїти близько 1,3 млрд. гривень.

За словами Сергія Кузьменка, у 2017 році існуватиме гостра необхідність проведення ремонту проблемних ділянок доріг за напрямками Кіровоград-Умань, Знам’янка-Луганське-Зварине, криворізький та миколаївський напрямки.

Очільник області висловив переконання, що у наступному році, нарешті, буде завершено будівництво Знам’янської об’їзної дороги та дороги до Новомиргорода за рахунок кредитних коштів.

На питання щодо процесу децентралізації Сергій Кузьменко зазначив: “У нас немає іншої альтернативи”.

– Я вітаю процеси, що відбуваються в області у напрямку децентралізації влади, адже лише це дозволить нам максимально наблизити послуги до людей, виконання яких покладено на державу, – наголосив він.

На переконання голови облдержадміністрації, у правильності обраного напрямку свідчить те, що з початком децентралізації бюджети місцевих громад істотно зросли. Зокрема, власні надходження до бюджетів області за останній час збільшилися на 50%.

Без системного вливання капітальних інвестицій в економіку створення нових робочих місць неможливе.

Сергій Кузьменко також охарактеризував роботу влади щодо відкриття нових робочих місць.

Зокрема, під час підсумкової прес-конференції він повідомив, що у цьому році в економіку області було вкладено майже 4 мільярди гривень. Тому, обласна державна адміністрація зобов’язана створювати максимально ефективне середовище для притоку як внутрішнього, так і зовнішнього інвестиційного капіталу.

Ще одним мотиватором створення нових робочих місць є необхідність розвитку індустріальних парків. “Парк”, на переконання голови ОДА, – це не просто відведена для будівництва територія, а уже готовий майданчик із відповідними інженерними комунікаціями, необхідними для будівництва. А влада, яка зацікавлена у розвитку ринку праці, і повинна забезпечити цю інфраструктуру.

Журналісти також цікавилися позицією очільника області стосовно освітньої реформи. Голова облдержадміністрації зауважив, що одна з найбільших проблем сьогодні на Кіровоградщині – це низька якість освіти у сільських школах. Про це свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання. Такі показники знань не дають змоги дітям із цих шкіл вступати до вищих навчальних закладів.

– Ми не дозволимо, щоб на Кіровоградщині було дві якості освіти – міська, коли діти можуть вступати до вишів, і сільська, коли діти не матимуть можливості в майбутньому стати успішними людьми, – наголосив очільник області.

На питання щодо мораторію на продаж землі Сергій Кузьменко зазначив: “Кіровоградщина – аграрна область, і люди зрозуміли, якщо активно працювати на землі, можна непогано заробити, тому конкуренція у цій сфері лише зростає. Це добре, оскільки матимемо вищу ціну за землю, вищу орендну плату як для приватних власників, так і для держави.

Разом з тим, через прогалини в законодавстві між конкурентами часто виникають конфліктні ситуації. Тому, щоб уникнути в подальшому протиріч між суб’єктами земельних відносинах, місцевим управлінням юстиції ініційовано перед парламентом зміни до законодавства, які вже враховано. Моя особиста позиція – не нашкодити, а, якщо не впевнений в якомусь рішенні – можливо, потрібно на певний термін, хоча б на рік, залишити за цією позицією “статус-кво”.

Серед пріоритетних напрямків обласної влади, за словами посадовця, й надалі залишається соціальна підтримка військових, які демобілізуються із зони проведення антитерористичної операції. З цією метою в області діє низка програм, спрямованих на надання всебічної допомоги зазначеній категорії наших громадян.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"