Сергій Кузьменко: «У Світловодському районі прагнуть змінити ситуацію на краще і наполегливо працюють у цьому напрямку»

379

Очільник області розпочав свою роботу із виїзного особистого прийому громадян, на який записалися жителі і району, і міста. Разом із керівником області працював голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський зі своїми заступниками та голова районної ради Роман Домбровський.

Першим до Сергія Кузьменка звернувся керівник Світловодського Центру військово-патріотичного виховання молоді Анатолій Сіромаха з ініціативою щодо створення на території міста поблизу Дніпра тренувальної бази для вихованців центру. Голова ОДА підтримав таку ідею, зазначивши, що обговорить її з міським головою Валентином Козярчуком.

– Проекти, які мають на меті патріотичне виховання нашої молоді, повинні бути підтримані, адже з дітьми працюють фахівці, які дають їм різнопланові знання з історії, української культури, вчать самообороні, – зазначив Сергій Кузьменко.

Звернення активу села Павлівки на чолі з депутатом сільської ради Володимиром Мотузом та сільським головою Миколою Панасенком стосувалося ремонту дороги «Світловодськ-Вільне-Павлівка», якою курсують шкільний та рейсові автобуси. Як запевнив голова РДА, Служба автомобільних доріг у червні розпочне фінансування ремонтних робіт по цьому напрямку. Крім того, на ці потреби буде виділено кошти із сільського та районного бюджетів – відповідно 300 та 500 тисяч гривень.

Побував на особистому прийомі голови ОДА і директор Заводу силікатних виробів Олександр Клімашевський. Він звернувся до Сергія Кузьменка з проханням зменшити розмір орендної плати, так як нині завод працює не на повну потужність і має проблеми із реалізацією виготовленої продукції. Натомість Олександр Борисович запевнив, що підніме заробітну плату для своїх працівників.

Григорівський сільський голова Надія Невкрита у розмові із керівником області розповіла про наміри здійснити капітальний ремонт будівлі площею 1000 м2 для забезпечення власним житлом 10 молодих спеціалістів, серед яких є і сім’ї учасників антитерористичної операції. У 2017 році проект було подано на розгляд до Державного фонду регіонального розвитку, однак він не пройшов конкурсний відбір. Сергій Кузьменко запевнив, що це питання буде опрацьоване фахівцями обласної державної адміністрації і будуть знайдені шляхи його фінансування за умови, що на районному та сільському рівнях також будуть виділені кошти на реалізацію вказаного проекту.

За фінансовою підтримкою звер­нувся й Микільський сільський голова Володимир Щукін. За його словами, для виконання ремонту Микільської медамбулаторії, яка охоплює медичними послугами мешканців кількох сусідніх сіл, необхідні кошти у сумі 650 тисяч грн. Сільська рада спроможна виділити всього 100 тисяч грн. Голова облдержадміністрації пообіцяв обговорити шляхи реалізації зазначеного проекту із профільними фахівцями та депутатами обласної ради щодо можливостей залучення коштів обласного бюджету та фонду соцекономрозвитку.

– Ми будемо знаходити можливості для реалізації таких важливих ініціатив громади, які для їх реалізації виділяють власні кошти, – підкреслив Сергій Кузьменко.

Голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, у свою чергу, запевнив Микільського сільського голову, що частина кош­тів на ремонтні роботи буде виділена і з районного бюджету.

Делегація Подорожнього на чолі з депутатами Великоандрусівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Наталією Прудніковою та Світланою Кушніровою звернулися до очільника області з питаннями, які стосуються подальшого розвитку Великоандрусівської ОТГ; кілька громадян звернулося із земельними питаннями.

Цього ж дня очільник області у супроводі керівництва районної державної адміністрації ознайомився з роботою низки місцевих підприємств, що спеціалізуються на переробці сільськогосподарської продукції. Одне з них – соєвий завод у селищі Власівка, що входить до групи підприємств «Вік­тор і К» – одного з найвідоміших та успішних виробників соняшникової олії в Україні, і наразі знаходиться на стадії будівництва.

Сергій Кузьменко оглянув будівельний майданчик, де триває повномасштабне будівництво нового олійно-екстракційного заводу по переробці сої, та окремі цехи підприємства, де ведуться пусконалагоджувальні роботи.

Як відзначив генеральний директор ПП «Віктор і К» Віктор Король, рішення про будівництво заводу було прийняте з метою нарощування потужностей та вдосконалення виробництва соєвої олії і соєвого шроту. Наразі це єдиний працюючий соєвий завод на Кіровоградщині.  У світовому виробництві рослинних олій соєва олія займає провідне місце, адже широко застосовується у харчовій промисловості.

Вона використовується при виготовленні маргаринів, майонезів, немолочних вершків для кави тощо. Очікувана потужність, за словами Віктора Короля, – 650 тонн переробки сої на добу. Після введення заводу в експлуатацію на ньому працюватиме понад 600 працівників.

– Те що я побачив у Світловодському районі, зокрема, у Власівці, не може не радувати. Тут будується нове підприємство, очікується створення додаткових робочих місць. А це означає, що місцеві бюджети отримують у вигляді податків десятки мільйонів гривень, що будуть спрямовані на ремонт доріг, шкіл, дитячих садочків, амбулаторій, на вирішення інших соціальних питань місцевих громад, – відзначив керівник області Сергій Кузьменко.

Голова облдержадміністрації та­кож сказав, що влада готова підтримувати подібні ініціативи місцевих підприємців і вживати дії для безперешкодного отримання дозволів на ведення економічної діяльності на території області.

Приємне враження склалося у Сергія Кузьменка і від відвідування спільного українсько-болгарського підприємства «Світ-сир», яке базується у с. Подорожнє. Делегацію зустрів директор підприємства Олег Медяник.

Основним напрямком діяльності СУБП «Світ-сир» є виробництво бринзи за традиційною болгарською рецептурою, а також розсільних сирів та солодковершкового масла з екологічно чистого цільного молока.

Окрім бринзи тут також налагодили виробництво фети, моцарели та сирів за кіпріотською рецептурою, придатні для смаження на грилі. На даний час освоюється виробництво крем-сиру. Застосування передових технологій і використання високоякісної сировини дозволило підприємству досягти істотних успіхів.

Голова облдержадміністрації схвально оцінив діяльність підприємства, відзначивши його внесок у розвиток економіки Світловодського району і області.

У цьому контексті очільник області торкнувся питання щодо учас­ті місцевих підприємств у житті територій, на яких вони розташовані.

– Проаналізувавши ситуацію у різних регіонах нашої області, видно, що місто Світловодськ, за економічними показниками, дещо відстає від інших міст обласного значення.  Для порівняння: Кропивницький сьогодні забезпечений власними надходженнями більше ніж на 100 відсотків, а у Світловодська цей показник становить лише 30%, – констатував Сергій Кузьменко. – Подібна ситуація призводить до того, що місцева громада не може сформувати бюджет, який би дозволив самотужки утримувати лікарні, школи, дороги та вирішувати інші важливі соціальні питання міста. Наше завдання – дати новий поштовх для динамічного розвитку економіки нашої області. Наразі у Світловодському районі є підприємці, які прагнуть змінити ситуацію на краще і наполегливо працюють у цьому напрямку, – наголосив голова облдержадміністрації.

На завершення свого візиту Сергій Кузьменко побував у нещодавно відремонтованому приміщенні Подорожненського НВК.

На подвір’ї школи посадовця зустріли вчителі та батьки учнів, які подякували Сергію Кузьменку, народному депутату Олесю Довгому, голові Світловодської райдержадміністрації Сергію Твердовському, керівнику підрядної будівельної бригади Айкараму Тартикяну та усім, хто доклав зусиль для того, щоб держава у непростий час виділила солідний ресурс на капітальний ремонт закладу.

– Держава знайшла можливості і виділила понад 5 млн. на ремонт школи. Для одного села це великі кошти, – зауважив Сергій Кузьменко. – Тепер діти навчатимуться і виховуватимуться у достойних умовах.

Зокрема, під час капітального ремонту двопо­верхового приміщення за­­мінено покрівлю, внутрішню систему опалення, утеплено фасад та замінено вікна на енергозберігаючі склопакети; виконано капітальний ремонт класних кімнат.

Керівник області оглянув виставку дитячих робіт декоративно-прикладного мистецтва, а також спортивну залу, де свою вправність у двобої продемонстрували учасників військово-патріотичного клубу хортингу «Козак», які є неодноразовими призерами Всеукраїнських, європейських та світових змагань.

– Радий, що в області, зокрема у Світловодському районі, є молоді люди, які демонструють високі результати на чемпіонатах різного рівня, пропагують здоровий спосіб життя та шанують українські традиції. Ви є гарним прикладом для маленьких земляків, – підкреслив Сергій Кузьменко.

На згадку про зустріч спортсмени запропонували голові ОДА сфотографуватись на пам’ять. Не обійшлося і без подарунків – школа отримала від керівника області сертифікат на комп’ютерну техніку.

Світлана Калугіна.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.