Сергій Твердовський: «Майбутнє Світловодщини твориться нами сьогодні – пам’ятаймо про це»

27 березня в рамках проекту «Весна Світловодщини» у міському Палаці культури відбувся брифінг голови Світловодської районної державної адміністрації Серія Твердовського, під час якого він розповів присутнім про перспективи розвитку нашого краю, дав відповіді на запитання присутніх.
Поспілкуватися з керівником району прийшли жителі міста Світловодськата Світловодського району, переважно освітяни, працівники культури, медичної галузі.
Спікер заходу, директор КЗ «Павлівське НВО», депутат районної ради Микола Середенко, запрошуючи Сергія Твердовського до розмови, запропонував йому поділитися своїми враженнями про Світловодщину, яке вже, напевно, склалося за роки його перебування на посаді.
Світловодщина в моїй пам’яті завжди була чудовою територією із  неповторною природою, ландшафтом. Вперше я сюди приїхав, коли мені було років сім, ми тоді влітку родиною відпочивали у с. Нагірне. Пізніше я відпочивав тут у спортивному таборі «Славутич», а у 2015 році мене було призначено на посаду голови Світловодської районної державної адміністрації. Зазначу, що моє враження не змінилося відтоді, коли я тут був ще дитиною: це прекрасний край, який по праву вважають перлиною Кіровоградщини; це найпрекрасніше місце в Україні, а, можливо, і в світі, бо таких краєвидів, таких лісів і водойм немає більше ніде, – сказав Сергій Твердовський.
На питання, які переваги має Світловодщина у порівнянні з іншими територіями Кіровоградщини, голова районної державної адміністрації зазначив, що основна перевага – це Кременчуцьке водосховище, яке є рекреаційною зоною на території України. Завдяки цьому у нас є великі перспективи на розвиток. Основним проблемами, які стоять на перешкоді стрімкого розвитку Світловодщини, це те, що невеликі території відокремлені одна від одної, відсутність єдності між громадами. А через це ми не маємо єдиного плану розвитку території. А ще, вважаю, проблемою є відсутність єдиного управлінського органу, який мав би визначати стратегічні питання розвитку Світловодщини, вирішувати проблеми всієї території, бо ж місто і села Світловодського району пов’язані між собою і економічно, і соціально, – наголосив Сергій Твердовський. – Лише умілий менеджмент, тісна співпраця між органами влади та бізнесовими структурами, громадами здатні забезпечити розвиток. А працювати є з ким і є для кого, бо основне наше багатство – це люди, наша молодь. У нас є усі можливості для стрімкого економічного, соціального та культурного розвитку.
На території Світловодського району останнім часом активно розвивається соціальна сфера: ремонтуються та будують нові заклади охорони здоров’я, поповнюється матеріальна база медичних та освітніх закладів тощо. Чи планується в районі реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток економічного сектору?, – було питання від присутніх.
Наголошую: суттєвого економічного розвитку наша територія зможе досягли лише в єдності. А інвестиційні проекти, звичайно, є. Це і подальший розвиток ПП «Віктор і К», і повноцінне відродження та розвиток  ЗБВ ТДВ ОДЕБП «Дніпроенергобудпром», нарощування об’ємів продукції торгової марки «Світ Сир» та інших підприємств. У планах – будівництво сонячних та вітрових електростанцій у селах Павлівка і Велика Андрусівка; розширення виробництва Світловодського річкового терміналу  – не лише зберігання та відвантажування зерна, а й його переробка, та багато іншого.  Щоб це стало можливим, необхідно створити для умови для розвитку бізнесу: влада та громада мають сприяти розвитку бізнес-структур, а ті, у свою чергу, забезпечують роботою та гідною зарплатою місцеве населення, сплачуватимуть податки до бюджетів усіх рівнів, у том чисті і до місцевого. А це наші кошти на розвиток, бо ж з’явиться можливість покращувати соціальні умови проживання наших людей, розвивати інфраструктуру регіону, будувати чи ремонтувати дороги тощо, – сказав голова райдержадміністрації.
Нині в Україні активно впроваджується медична реформа, і ми це бачимо на конкретних прикладах: в районі збудовано медичну амбулаторію, закуплено новий автомобіль, у всіх медичних закладах з’явилося нове обладнання, проводяться поточні та капітальні ремонти сільських медзакладів тощо.  На питання, чи буде ця робота тривати і надалі, Сергій Твердовський відповів:
Зазначу, що на будівництві Великоскельовської  медамбулаторії робота з покращення надання медичних послуг нашим жителям не завершується. У цьому році планується придбати ще два медичні автомобілі, будівництво медамбулаторії у Глинську. Проектно-кошторисна документація вже виготовлена, тож впевнений – цей проект ми обов’язково реалізуємо.
Поряд з іншим на Світловодщині активно розвивається спортивна та туристична галузі. Ми вже виховали титулованих спортсменів з хортингу, провели авторалі та чемпіонати України серед велосипедистів. Та нашим рідним видом спорту має стати вітрильний. Чи працює над цим влада району?, – запитали у керівника.
Наразі на базі яхт-клубу «Кристал» вже працює секція з вітрильного спорту, з нашими дітками займаються два тренери – говорить Сергій Твердовський. – заняття в цій секції є безкоштовним. Вже двічі наші спортсмени брали участь у змаганнях «Вітрила надій». В подальшому ми пануємо для цієї секції придбати два вітрильні човни, щоб наші спортсмени мали можливість повноцінно тренуватися та демонструвати свої навики на змаганнях різних рівнів.
Уродженка Новогеоргіївська Таміла Редько у своєму зверненні до Сергія Твердовського, зазначила, що під час будівництва Кременчуцького водосховища майже половина території Новогеоргіївського району була затоплена, тож нині Світловодський район – це всього лиш одинадцять сільських рад, близько 12 тисяч населення. На таку маленьку території у нас працює дві адміністрації, і район розвивається, там щось будують, закуповують – життя кипить, а у Світловодську мало що відбувається. Чому б м. Світловодськ не об’єднатися із Світловодським районом і не стати однією територією? Друге питання: на Світловодщині активно розвивається туризм, а дороги вкрай погані. Чи є надія на те, що в нас почнуть їх ремонтувати?
Моя позиція як голови  районної державної адміністрації – Світловодщина має бути єдиною територією, я ще раз на цьому наголошую. І я переконаний, що у 2020 році так і станеться. Щодо доріг, то ремонтувати ми їх почати у минулому році. Так, було відремонтовано ділянку дороги через дамбу Кременчуцької ГЕС, триває ямковий ремонт автошляху в сторону Білецьківки та інші. На цей рік для ремонту доріг Світловодського району виділено 10 млн. грн., тож із травня ми вже розпочнемо працювати. Будуть відремонтовані дороги зі Світловодська через Павлівку на Павлиш, від Світловодська через Миронівку, Велику Скельову на Олександрію, а також є домовленості про ремонт дороги «Рибницька». Але скажу таку річ: допоки Світловодщина не стане єдиною територією, яка буде економічно привабливою для інвестиційних проектів, допоки вона не стане культурним, економічним центром, не слід розраховувати на великі капіталовкладення в ремонт та будівництво доріг. Це можливо лише, коли Світловодщина матиме єдину стратегію розвитку території. І у співпраці місцевої влади, обласної державної адміністрації, центральних органів влади та нашого депутата Олеся Довгого нам вдасться все, у тому числі і відремонтувати дороги, – сказав Сергій Твердовський.
Під час заходу голова районної державної адміністрації відповів ще на ряд запитань, які торкалися і економічних, і соціальних аспектів. На завершення він сказав:
Світловодщина сьогодні – це багата, розвинена та перспективна територія. Промислово-економічний, аграрний, туристично-рекреаційний потенціал нашого краю слугує нам опорою та дозволяє з оптимізмом і рішучістю дивитися у майбутнє. Завдяки спільним зусиллям нам багато вдалося, так само разом ми рухаємося вперед, на зустріч європейським цінностям, свободі віри; ми будуємо потужну армію, плекаємо рідну мову. Вже скоро нам творити єдину громаду – край заможності та процвітання. Наш рух є незмінним та єдиним з Національною стратегією розвитку України. Успіху, наполегливості та рішучості нам! Майбутнє Світловодщини твориться нами сьогодні – пам’ятаймо про це.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"