Сергій Твердовський: «Новий фінансовий рік – нові плани на майбутнє»

Завершився перший квартал фінансового року і сьогодні вже можна говорити про результати розвитку інфраструктури Світловодського району за 2016 рік та про ті соціальні проекти, які ми запланували на найближчий час. Про це «ВС» розповів голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський.

Сергію Сергійовичу, 2016 рік для Світловодщини був, можна сказати, доленосним – вперше за час існування незалежної України до Світловодського району вдалося залучити майже 9 млн. грн. інвестиційних коштів. Вони були інвестовані у соціальні об’єкти. Давайте згадаємо, що це за об’єкти і чи введені вони вже в експлуатацію?
– У першу чергу, хочу висловити велику вдячність нашому народному депутату Олесю Станіславовичу Довгому, обласній державній адміністрації в особі її очільника Сергія Анатолійовича Кузьменка за тісну співпрацю, за співучасть у житті нашого району і вирішенні проблемних питань.
Завдяки злагодженій роботі Олеся Станіславовича, обласної та районної державних адміністрацій, депутатів ра­йонної та окремих сільських рад, сільських голів нам вдалося вчасно відкрити фінансування, провести тендерні процедури, укласти договори під­ряду і виконати роботи у 2016 році на суму 8,8 млн. грн., з яких 8,1 млн. грн. було виділено з державного бюджету.

Нам вдалося провести капітальний ремонт Подорожненського НВК на загальну суму 5,4 млн. грн. У цьому навчальному закладі відремонтовано дах, проведено реконструкцію системи опалення, замінено вікна на енергозберігаючі, виконані оздоблювальні роботи, утеплено та проведено поточний ремонт зовнішнього фасаду будівлі. Сьогодні ми вже ввели в експлуатацію даний об’єкт і подорожненські діти шкільного та дошкільного віку мають змогу отримувати освітні послуги у комфортних умовах. Можна сказати, цей навчальний заклад отримав нове життя.

Також проведена і вже введена в експлуатацію теплотраса Григорівсь­кої школи І-ІІІ ступенів, капітальний ремонт якої було розпочато у минулому році, на загальну суму 764,5 тис. грн. У цьому навчальному закладі повністю замінено систему опалення, а також відновлено зовнішні мережі теплопостачання.
Одним із масштабних і соціально значущих проектів на території нашого району було будівництво водопровідних мереж для забезпечення водопостачання с. Озера. Його вартість склала 2,1 млн. грн. Сьогодні вже прокладено водопровідних мереж протяжністю 4,2 км. від водогону «Дніпро-Кіровоград» до с. Озера, проведено підключення до водогону та подано питну воду до села. Можна констатувати, що багаторічна проблема підведення питної води до с. Озера успішно вирішена.

Ми також поновили матеріальну базу наших медичних, навчальних та культосвітніх закладів. Так, було придбано медичне, спортивне, навчальне, музичне, інше обладнання та інвентар на загальну суму 600 тис. грн.: встановлено ігровий майданчик для дітей на території дитячого дошкільного закладу «Сонечко», с. Глинськ; павільйони для зупинки громадського транспорту у селах Микільське та Озера; придбали і встановили твердопаливний котел для Вільнянського сільського клубу; у Захарівському Будинку культури з’явилася музична апаратура, у Федірківському НВК – спортивний інвентар для занять з хортингу; придбали різноманітне медичне обладнання для сільських медамбулаторій та фельдшерських пунктів та багато іншого. Сьогодні це вже завершений етап роботи, і ми вступили у новий фінансовий рік із новими планами.
Поділіться цими планами із читачами «Вістей Світловодщини».
– Так, новий фінансовий рік – нові плани на майбутнє, і ми зробимо все для того, аби втілити їх в життя. Сьогодні Світловодський район подав до Фонду регіонального розвитку 12 проектів на загальну суму 27 млн. грн. Це заявка на фінансування і з вказаного Фонду, і з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку Світ­­ловодського району. Як бачимо, коштів втричі більше, аніж ми використали на ці цілі у 2016 році. Та вірогідність того, що ми їх отримаємо, сьогодні є дуже мала. Причина єдина – держава, в першу чергу, фінансує ті території, які стоять на шляху реформ (освітньої, медичної тощо), у тому числі і децентралізації, чи бодай роблять певні кроки у цьому напрямку. Сільські ради Світловодського району досить пасивно ведуть себе щодо реформування, не висловили бажання створити об’єднану територіальну громаду, тому наразі впевнено сказати, що розроблені нами проекти будуть профінансовані, я не можу. Ми маємо розуміти: гроші вкладають туди, де є перспектива розвитку, а розвиток – це активна участь у тих реформах, які наразі проводить держава.
Я сподіваюся, що підтримка нашого депутата Олеся Довгого та обласної державної адміністрації і в цьому році буде такою ж потужною, як і в минулому, і кошти на розбудову ін­фраструктури району, в першу чергу закладів освіти та об’єктів соціальної сфери, ми отримаємо. Тож, чи буде цей рік хоча б таким же успішним в плані залучення інвестиційних коштів у розвиток соціальної інфраструктури району, залежить лише від нас і від наших рішень та дій.

Розмову записала
Світлана Калугіна.