Сергій Твердовський: «Плануємо розвиток території на 2019-2021 роки»

Рада регіонального розвитку, що відбулася 12 листопада у Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка, стала знаковою подією для кожної території, адже на найвищому рівні за участю голів міст обласного значення, голів ОТГ, РДА, ОДА окреслювалися плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. 
Міський голова Валентин Козярчук на засіданні Ради не був. Світловодський район представляв голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський. З ним наша розмова.
– Сергію Сергійовичу, яке враження справив на Вас цей форум? Що вразило найбільше?
– Приємно і корисно бути серед півтори тисячі посадових осіб органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, відчувати, що тобі довірено бути одним з них. Метою засідання Ради регіонального розвитку було обговорення поточного стану справ, обмін досвідом. Отриману інформацію ми можемо покласти в основу плану дій на 2019-2021 роки. Таке завдання ми отримали від Президента та Уряду і вже почали над ним працювати. Головне, щоб цей план був реальний, щоб до цього документу потрапили ті заходи, які ми можемо реалізувати. Саме на цьому акцентував нашу увагу Президент України.
Головною новиною для мене було те, що 2019-й рік оголошено останнім роком добровільного об’єднання громад. У 2020 році буде прийнято адміністративне рішення про об’єднання громад відповідно до перспективних планів, затверджених обласними радами. Тобто, наступні місцеві вибори відбудуться вже відповідно до нового адміністративно-територального устрою України. І чим більшою за територією та кількістю населення буде громада, тим більше у неї буде преференцій від держави.
– Плани на майбутнє, це добре, але вони навряд чи будуть мотивувати пересічних громадян сьогодні. Що говорили про субсидії, тарифи на комунальні послуги, зокрема, на газ?
– Президент України оголосив, що не підпише Закон про державний бюджет, якщо ціна на газ зашкодить малозабезпеченим верствам населення. Люди не повинні відчути це підвищення, адже кожен, хто цього потребує, отримає адресну субсидію від держави. Щодо тарифів на комунальні послуги, це повна відповідальність місцевої влади – підкреслив Президент.
– Ми вже писали про те, що Петро Порошенко відзначив Кіровоградську область серед лідерів з розвитку сільської медицини. А Світловодський район – один з лідерів в області, так?
– Так, Кіровоградська область одна з перших розпочала будівництво сільських медичних амбулаторій нового зразка, загалом їх буде 18. Одну з них вже побудовано у Приютівській ОТГ, ми будуємо медичну амбулаторію у Великій Скельовій – селі, яке має перспективу розвитку.
– Що значить амбулаторія «нового зразка»?
– Сільська амбулаторія повинна бути сучасною – з новим обладнанням, власним транспортом, житловим приміщенням для лікаря. Саме такою і буде амбулаторія у Великій Скельовій, на будівництво якої ми виділили 620 тис. грн, а держава – 5,2 млн. До кінця року плануємо її наповнити  обладнанням та облаштувати житлом для лікаря. Загальна площа сільської амбулаторії становить 86 кв.м. За програмою Президента ми оголосили та провели тендер і до кінця листопада цього року отримаємо новий автомобіль сільської медицини, вартістю 500 тис. грн.
– Які плани Ви маєте на 2019 рік?
–    По-перше, треба завершити ті роботи, що були розпочаті у цьому році. Я маю на увазі реконструкцію спортивного майданчика зі штучним покриттям для гри у мініфутбол у с. Григорівка (1,5 млн грн). Нам треба завершити поточний і середній ремонт доріг загального користування місцевого значення за кошти територіального Дорожнього фонду у 4-х напрямках (Микільське – Велика Скельова; Вільне – (Світловодськ – Павлівка); Миронівка – Озера–вихід на а/д М-22; Заломи (межа районів) – Іванківці – Глинськ). Ремонт дорожнього покриття вже виконано на суму 5,8 млн грн, залишилось спланувати узбіччя. До слова, утримувати дороги в районі дуже складно, адже протяжність їх значно перевищує міські. Плануємо здійснити придбання матеріалів, обладнання, інвентарю для освітянських і медичних закладів району в рамках фінансування державних програм, таких як «Нова українська школа», «Створення Інклюзивно-ресурсних центрів та їх підтримка». У 2018 році ми використали 1,6 млн грн, з них 90% – кошти державного бюджету України.
Ще у цьому році очікуємо надходження з державного бюджету України в сумі 525 тис.грн на соціальний розвиток території, які буде спрямовано на придбання вуличних тренажерів; спортивно-ігрового інвентарю; музичного, звукового та мультимедійного обладнання а також комп’ютерної техніки та стоматологічної установки. Соціальні заклади сіл Глинська, Іванівки, Золотарівки, Вільного, Миронівки й Озер отримають нове обладнання та інвентар.
За умови отримання близько 2,5 млн грн з державного бюджету України плануємо виконати капітальний ремонт даху будівлі НВК с.Озера та капітальний ремонт даху будівлі загально-освітньої школи I-III ступенів у с. Григорівка.
Ми доклали певних зусиль та надали допомогу Власівській селищній раді та КП «Комбінат комунальних послуг» у вирішенні фінансування робіт по розчищенню полів фільтрації у смт Власівка та пересипанню ґрунтом твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі. Кошти виділено обласною державною адміністрацією за рахунок обласного екологічного фонду, 980 і 580 тис грн відповідно. Тож, сподіваюся, роботи будуть виконані у цьому році.
За підтримки та співпраці з народним депутатом України Олесем Довгим і керівництвом Кіровоградської обласної державної адміністрації на чолі з Сергієм Кузьменком у 2019 році за рахунок державних коштів, що спрямовуються на соціально-економічний розвиток території, плануємо провести поточний і середній ремонт доріг загального користування місцевого значення у напрямку Світловодськ-Миронівка-Діброви (межа з Олександрійським районом) та Світловодськ – Павлівка – Павлиш (межа з Онуфріївським районом) за рахунок територіального Дорожнього фонду на суму близько 10 млн грн. Також у наших планах – проведення капітальних ремонтів будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів у с. Микільське; будівлі Глинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Глинськ; покрівлі даху НВК в с. Озера; даху загальноосвітньої школи по вул. Центральній, 34 у с. Григорівка; будівлі майстерні та їдальні ЗОШ І-ІІІ ступенів у с. Павлівка; будівлі під багатоквартирний житловий будинок по вул. Центральна, 51 а, с. Григорівка; реконструкція системи опалення Глинської ЗОШ I-III ступенів з будівництвом індивідуальної котельні на твердому паливі у с. Глинськ.
– Місто Світловодськ, на жаль, одна з найбідніших територій області. А яких показників фінансової спроможності досягнув Світловодський район?
– За результатами 9 місяців 2018 року ми заробили власних надходжень (без дотацій і трансфертів з ДБУ) 3893 грн з розрахунку на 1-го мешканця району. Для порівняння: м.Світловодськ – 2295 грн, м.Знам’янка – 5215 грн, м. Кропивницький – 4149 грн. Зазначені показники знову призвели до вилучення у 2019 році з районного бюджету 2,5 млн грн до державного бюджету України. Досвід роботи 2018 року в умовах вилучення власних надходжень до державного бюджету України дає мені право сказати, що нам необхідно прискорювати процеси об’єднання територій навколо міста Світловодська. Тільки таке рішення дає можливість автоматично збільшити кількість населення з 8,9 тис. осіб до 61,6 тис осіб, що в свою чергу призведе до припинення вилучення власних надходжень у наступному бюджетному році після проведення процедури об’єднання громад. Світловодщина повинна бути єдиною спроможною територіальною громадою.
– Дякую за розмову і бажаю успіхів. 
Розмову вела Тетяна Дроздова
Автор: Тетяна Дроздова
Поширити
"Вісті Світловодщини"