Сергій Твердовський: “Сподіваюся, що все заплановане вдасться реалізувати, адже  для цього ми маємо усі можливості”

Закінчився 2016 рік, який для Світловодського району став справжнім проривом у залученні інвестиційних коштів для розвитку сільської інфраструктури. Напевно, ще ніколи за роки незалежності України на Світловодщину не було спрямовано таку суму коштів із різних джерел, у тому числі і з Фонду регіонального розвитку – понад 8 млн. грн. Як вдалося досягти таких результатів, розповів голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський.
– Сергію Сергійовичу, передусім хочу запитати Вас, якого фінансового результату було досягнуто у 2016 році?
– Зазначу, що бюджет за 2016 рік був виконаний на 171,2%. Якщо рахувати у натуральних показниках, то до загального фонду районного бюджету ми додатково отримали 7,3 млн. грн. Це стало можливим, у першу чергу, завдяки додатковим надходженням від сплати податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами (заробітна плата працівників підприємств та установ) та із доходів платників податку інших, ніж заробітна плата (оренди земельних часток (паїв)). Такий результат став наслідком злагодженої роботи управлінь та відділів районної державної адміністрації, податкової служби та керівників сільськогосподарських підприємств району.
– Куди були спрямовані додатково отримані кошти?
– Вони були спрямовані на утримання соціальної інфраструктури району, на допомогу малозабезпеченим сім’ям, воїнам АТО, їхнім сім’ям а також переселенцям із зони АТО. У 2016 році ми виділили, на умовах співфінансування з обласним бюджетом, 680 тис. грн. на придбання нового шкільного автобусу, який нині підвозить учнів Микільської школи. Також профінансовано 250 тис. грн. на  придбання для Світловодської ЦРЛ та поліклініки приставки до апарату УЗД і рентген-апарату для обстеження ротової порожнини. За допомогою цього обладнання абсолютно безкоштовно зможуть обстежуватися допризовники та військовослужбовці міста Світловодська і Світловодського району, які виявили бажання служити у лавах Української Армії за контрактом, а також усі без винятку сільські жителі. Більше того, між районною державною адміністрацією та керівництвом ЦРЛ досягнуто домовленості, що сільські жителі зможуть потрапити на прийом до будь-якого лікаря поза чергою. Вважаю також важливим виділення коштів у сумі 16,3 тис. грн. для придбання у ЦРЛ кисневої установки. Аби наші дітки мали змогу у комфортних умовах отримувати лікарську допомогу в обласній дитячій лікарні, з районного бюджету було виділено 350 тис. грн. на проведенні ремонтних робіт у цьому лікувальному закладі. Окрім цього, депутати районної ради підтримали ініціативу районної державної адміністрації і своїм рішенням виділили кошти на реалізацію ряду районних комплексних програм, у тому числі чи не в перше були виділені кошти під районну комплексну програму “Власний дім”.
Хочу подякувати сільським головам району за співпрацю. Так, впродовж минулого року із сільських бюджетів було виділено понад 700 тис. грн. на співфінансування ремонтних робіт об’єктів соціальної сфери, проведених у минулому році.
– Чи не вперше за історію незалежної України Світловодський район отримав таку значну підтримку з боку держави.  Пане Сергію, як вдалося у 2016 році залучити такі значні інвестиційні кошти?
– Це стало можливим, знову ж таки, завдяки тісній співпраці районної державної адміністрації з народним депутатом України Олесем Довгим, обласною державною адміністрацією та сільськими головами. Саме сільські голови, повіривши у можливість залучення на свої території додаткових коштів із Фонду регіонального розвитку, в рамках програми соціально-економічного розвитку, за методичної і практичної допомоги фахівців управління економічного розвитку і торгівлі РДА, розробили проектно-кошторисну документацію, зробили все можливе, аби їхні об’єкти були профінансовані із державного бюджету. Вважаю, у 2016 році нам вдалося закласти фундамент у розробці проектно-кошторисної документації на проведення капітальних ремонтів, реконструкції і будівництва об’єктів соціальної сфери та інфраструктури. Це стало дуже важливим для жителів нашого району. Завдяки тому, що ми у 2016 році вчасно подали відповідну документацію до Фонду соціально-економічного розвитку, нам вдалося “завести” в район 8,1 млн. грн. з державного бюджету України та виконати усі заплановані роботи.
– Що ж вдалося зробити?
– В першу чергу, я вдячний народному депутату України Олесю Довгому та керівництву обласної державної адміністрації за тісну співпрацю у вирішенні проблемних питань району. У нас добре налагоджена робота у цьому напрямку, що дало можливість  вчасно відкрити фінансування, провести тендерні процедури, укласти договори підряду і виконати роботи у 2016 році на 8,8 млн.грн. по таких об’єктах: капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Миру, 10, с. Подорожнє (5,4 млн. грн.); капітальний ремонт теплотраси загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Центральній, 34, с. Григорівка (764,5 тис.грн.); будівництво водопровідних мереж для забезпечення водопостачання с. Озера (2,1 млн. грн.); придбання медичного, спортивного, учбового, музичного, соціально-культурного обладнання та інвентарю (600 тис. грн.)
Тобто, за рахунок перевиконання загального фонду районного бюджету і коштів державного бюджету у 2016 році нам вдалося залучити у розвиток соціальної сфери та інфраструктури понад 15,4 млн. грн., а це також і додаткові надходження до бюджету району.
– Доречно, вважаю, буде запитання щодо планів на 2017 рік.
– Якщо кількома словами, то наші плани здорові та амбітні. Сесією районної ради прийнято районний бюджет на 2017 рік. Аналізуючи виконання дохідної частини районного бюджету за січень 2017 року, ми бачимо додатковий ресурс, про що свідчить перевиконання планового показника на 203%. З урахуванням проведеної роботи протягом січня щодо можливих додаткових надходжень до районного бюджету ми плануємо у 2017 році збільшити показник середньої заробітної плати із 4145 до 5000 грн. Як наслідок – збільшаться надходження до районного бюджету від сплати податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, а це  близько 5,6 млн. грн. Але для виконання таких планів треба щодня наполегливо працювати. Саме за умови організації щоденної цілеспрямованої роботи ми матимемо можливість зберегти всю соціальну мережу району та забезпечити її фінансування протягом бюджетного року.
– Чи буде у цьому році продовжена робота щодо впровадження на території району соціально значущих проектів?
– Щодо фінансування проектів у 2017 році, то хочу наголосити, що роботу вже розпочато. Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України здійснено індикативний розподіл коштів державного фонду регіонального розвитку на 2017 рік. До переліку об’єктів включені і напрацьовані проекти по Світловодському району, зокрема: капітальний ремонт приміщення Миронівської загальноосвітньої школи (0,5 млн. грн.); проведення санації будівлі Микільської школи (6,5 млн. грн.); реконструкція системи опалення Глинської школи (2 млн. грн.)
Також заплановано капітальний ремонт приміщення Микільської медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини, капітальний ремонт Захарівського НВК та створення Великоскельовського НВК; капітальний ремонт Павлівської школи; реконструкцію частини будівлі Григорівського ДНЗ під житло для сімей переселенців, молодих спеціалістів, воїнів АТО; будівництво та реконструкцію інженерних мереж і споруд на території району.
За умови наявності відповідної проектно-кошторисної документації ми будемо залучати кошти як із Фонду соціально-економічного розвитку, так і з обласного бюджету за умови фінансування у співвідношенні 97/3 та 50/50 відповідно.
Яким буде остаточний розподіл коштів на проведення вищевказаних робіт,  залежить від багатьох чинників. Сподіваюся, що все заплановане вдасться реалізувати, адже  для цього ми маємо усі можливості, а головне – бажання покращити життя і добробут наших жителів.
Спілкувалася Світлана Калугіна.