Сергій Твердовський: «Створення комфортних умов проживання населення – першочергове завдання для влади всіх рівнів»

509
Сергій Твердовський та Володимир Джулай обговорюють ремонт Федірківського ФПу.
Сергій Твердовський та Володимир Джулай обговорюють ремонт Федірківського ФПу.

30 грудня голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський та заступник голови районної ради Олексій Шаповал побували з робочим візитом у с. Федірках. Метою поїздки було скласти для себе умовний паспорт сільської ради: що треба найближчим часом зробити, аби покращити соціальні умови проживання місцевих жителів.

Керівники району зустрілися із сільським головою Володимиром Джулаєм та директором Федірківського НВК Миколою Хоменком. Ті розповіли про проблеми, що вимагають термінового вирішення.

Голова РДА спілкується з працівниками Федірківського Будинку культури.
Голова РДА спілкується з працівниками Федірківського Будинку культури.

Першими гостей зустрічали у Федірківському сільському Будинку культури. Директор цього закладу Анатолій Скоренцов зазначив, що культурна галузь села забезпечена усім необхідним для роботи. Наразі не вистачає лише концертних костюмів для учасників художньої самодіяльності. Керівники району запевнили, що сільській раді буде надана допомога для придбання костюмів на один художній колектив. Також Анатолій Скоренкцов, який ще є керівником військово-патріотичного клубу з хортингу «Козак», зазначив, що вісім спортсменів Світловодського району ввійшли до складу збірної команди України з хортингу, яка буде брати участь у чемпіонаті світу з цього виду спорту. Для цього теж потрібна певна сума коштів. Сергій Твердовський запевнив Анатолія Скоренцова, що цим питанням займеться профільний заступник голови РДА.

– Я переконаний, депутати районної ради підтримають наших спортсменів і необхідна сума коштів буде закладена у районному бюджеті для того, аби вони мали змогу продемонструвати свою вправність у хортингу на чемпіонаті світу, – сказав Сергій Твердовський.

А ще Сергій Сергійович вказав на необхідність звернути увагу на освітлення Будинку культури – замінити електролампочки на економніші, так як це зробили в ряді соціальних закладів району.

Анатолій Мірошник, Сергій Твердовський, Микола Хоменко та Олексій Шаповал оглядають класні кімнати Федірківського НВК.
Анатолій Мірошник, Сергій Твердовський, Микола Хоменко та Олексій Шаповал оглядають класні кімнати Федірківського НВК.

Після цього керівники завітали до місцевого ФПу, де їх зустріла медичний працівники Олена Шевченко. Тут і Сергій Сергійович, і Олексій Іванович зійшлися на тому, що необхідно виготовляти проектно-кошторисну документацію і робити ремонт приміщення: і стіни рівняти, і підлогу замінити, і двері; поновити систему опалення а також утеплити приміщення, замінити вікна на металопластикові, відремонтувати дах. А ще слід придбати дитячі ваги та умивальник. Всім іншим медичним обладнанням ФП забезпечений.

Микола Хоменко та Олексій Шаповал оглядають книжковий фонд місцевої бібліотеки.
Микола Хоменко та Олексій Шаповал оглядають книжковий фонд місцевої бібліотеки.

Схожою картина була і в місцевій бібліотеці. Сільський бібліотекар Світлана Джулай показала гостям приміщення, коротко окреслила загальний об’єм ремонтних робіт, які необхідно виконати. Сергій Твердовський наголосив, що треба об’єднати зусилля місцевої та районної влади і відремонтувати сільську бібліотеку, придбати сюди комп’ютер, для забезпечення відвідувачів Інтернет-зв’язком.

Приємно вразив керівників місцевий НВК. Охайне, затишне приміщення школи та дитячого садка були максимально комфортні для навчання та виховання підростаючого покоління. У навчальних класах є все необхідне для роботи і вчителів, і учнів. Вчитель математики і фізики, а також депутат районної ради Анатолій Мірошник зазначив, що школа не в повній мірі забезпечена всім необхідним, аби проводити фізичні досліди. Але Федірківський НВК входить до складу Глинського НВО, тож у Глинську можна взяти необхідне приладдя для дослідницької роботи. Сергій Твердовський також помітив, що освітлення закладу потребує модернізації, тому запропонував Володимиру Джулаю об’єднати зусилля і замінити електролампи.

Директор НВК звернувся до керівників району з тим, аби вони допомогли придбати в навчальний заклад комп’ютерний клас, адже той, що є, експлуатується вже багато років – спочатку у Микільській школі, а тепер кілька років поспіль за старенькими комп’ютерами працюють федірківські учні. Є впевненість, що комп’ютерний клас у Федірках буде вже цього року.

Особливу увагу Сергій Сергійович і Олексій Іванович звернули на прекрасну спортивну залу. Це, напевно, найбільша спортивна зала в районі, але є питання, на яких керівництво акцентувало увагу як на такі, які потребують вивчення шляхів їх вирішення.

На завершення зустрічі Сергій Твердовський зазначив, що і районна державна адміністрація, і районна рада завжди підтримають ті сільські ради, які виготовлятимуть проектно-кошторисну документація на проведення капітальних ремонтних робіт чи реконструкцію приміщень соціально-значущих закладів, покращення умов проживання сільських жителів. Розробити проектно-кошторисну документацію допоможуть в управлінні економічного розвитку і торгівлі РДА. Більше того, районна державна адміністрація готова долучитися до співфінансування будь-якого сільського проекту у розрахунку 50% від загальної суми. Це прекрасна можливість залучити на територію кошти районного та державного бюджетів.

Керівництво району найближчим часом побуває у всіх сільських радах, аби чітко спланувати роботу щодо покращення інфраструктури сільських територій.

– Створення комфортних умов проживання населення – першочергове завдання для влади всіх рівнів. Ми також повинні дбати і про те, аби створити належні умови для навчання і виховання дітей. Тому я по приїзду у Світловодськ підпишу розпорядження щодо створення комісії, яка має внести свої пропозиції та винести на затвердження сесії районної ради комплексну програму щодо покращення рівня освітніх послуг в районі. На сьогодні ми маємо два навчальні комунальні заклади – Глинське та Павлівське НВО; ми, я вважаю, виплачуємо гідну заробітну плату нашим вчителям, постійно поповнюємо матеріально-технічну базу шкіл району. Тож наші освітяни мають активно працювати над реалізацією програми, метою якої є підвищення якості освітніх послуг, аби випускники шкіл району показували високі результати під час ЗНО та були конкурентноздатними під час вступу до державних вишів на безкоштовну форму навчання. Це значно зменшить суму коштів, які витрачають батьки за час здобуття їхньою дитиною професійної освіти, – на сказав Сергій Твердовський.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.