Сергій ТВЕРДОВСЬКИЙ: «Якщо ми прагнемо розвитку, то маємо бути разом»

29 червня голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій ТВЕРДОВСЬКИЙ зібрав місцевих журналістів на прес-конференцію. Передумовою цього стало завершення його каденції на посаді голови Світловодської районної державної адміністрації.

– Дякую вам, що відгукнулися на моє запрошення і прийшли поспілкуватися, – звертаючись до журналістів, розпочав розмову Сергій Твердовський. – Сьогодні я підписав розпорядження про складання мною повноважень на посаді голови Світловодської районної державної адміністрації, відповідно до розпорядження новообраного Президента України, у зв’язку із припиненням повноважень Президента України, як того і вимагає чинне законодавство. Через засоби масової інформації я хочу подякувати громаді Світловодщини, депутатам Світловодської районної ради, сільських рад, сільським головам району, підприємцям, працівникам соціальної сфери, вам, шановні журналісти, за плідну співпрацю впродовж чотирьох років мого перебування на посаді. На мою думку, за цей час нам спільно вдалося зробити дуже багато. Ми провели ремонти в освітніх закладах, у закладах охорони здоров’я; збудували два дитячих садки, нову медамбулаторію у Великій Скельовій. Для наших дітей в районі відкрито дитячо-юнацьку спортивну школу, де працюють секції із кількох напрямків, збудований майданчик для міні-футболі зі штучним покриттям.
Якщо говорити про галузь охорони здоров’я, то на сьогодні залишилася лише Глинська медамбулаторія та Захарівський ФП, де планується провести ремонтні роботи в цьому році. В усіх інших медичних закладах ремонти проведені, закуплене необхідне медобладнання для забезпечення їх повноцінного функціонування; вже в цьому році закуплено три автомобілі, один уже працює, наразі чекаємо поставку двох інших. Все це ми зробили разом – уся громада Світловодського району. Переконаний, що робота в цьому напрямку буде продовжуватися і надалі новим керівництвом районної державної адміністрації, яке незабаром призначить Президент України. Я готовий і надалі допомагати і громаді району, яка стала для мене рідною, і новопризначеним керівникам.
Світловодщина сьогодні стоїть на шляху розвитку, і я зараз говорю не лише про Світловодський району, а й про місто Світловодськ і смт. Власівку, бо вважаю, що це єдина територія, яка має велике майбутнє. Дякую всім за роботу, – сказав очільник району.

Валентина Саєнко (ТРК «Веселка») від імені журналістів також подякувала Сергію Твердовському за тісну співпрацю, за відвертість і прозорість в роботі, за тісний контакт з місцевими засобами масової інформації і принагідно запитала, чим був корисним для нього період роботи на посаді голови районної державної адміністрації.
– За чотири роки я близько познайомився з цим прекрасним краєм, з людьми, які тут живуть, – щирими і працьовитими. Я тут знайшов багато друзів, однодумців, завжди відчував їхню підтримку.
А ще я отримав досвід управлінця. Сьогодні я розумію, в якому напрямку повинна розвиватися Світловодщина, аби бути соціально та економічно успішною територією. Я залишаюся, і далі планую тут працювати. Не можна звертати зі шляху, пройшовши його лише наполовину. На нашій території ми спільно реалізували багато дороговартісних і необхідних для людей проектів, ми вивели Світловодський район в десятку кращих районів області; ми майже вдвічі збільшили бюджети сільських рад та району. Я хочу, щоб і місто Світловодськ розвивалося такими ж темпами, і для цього є всі передумови і можливості, – додав Сергій Твердовський.
Нагадаю, що окрім масштабних проектів, які були реалізовані за кошти державного бюджету на умовах співфінансування з місцевого бюджету, у Світловодському районі були і власні проекти. Так, за ініціативи голови Світловодської районної державної адміністрації та за підтримки депутатів районної ради у місцевому бюджеті під відповідні програми були виділені кошти для доплати вчителям, які пропрацювали у сільських школах до 5 років включно, у розмірі 50% окладу. Вони, а також медичні працівники, які пропрацювали в районних медичних закладах до 5 років, забезпечені безкоштовним проїздом до місць роботи та додому. Район активно допомагав і нашим захисникам. Так, кожен призовник, який іде служити за контрактом, отримує з районного бюджету допомогу в розмірі 5 тис. грн. Ті захисники, які повертаються зі служби, отримують грошову допомогу в розмірі 1500 грн.
Не забувають в районі і про людей похилого віку. Так, усі сільські жителі, які досягли 90 років і більше, отримують з районного бюджету доплату до пенсії. Це стало можливим завдяки співпраці, направленій на наповнення районного бюджету. За останні чотири роки у Світловодському районі значно збільшився середній рівень доходу на душу населення, з’явилося більше можливостей забезпечувати роботу соціальної сфери – освітянських та медичних закладів. Сьогодні педагогічним працівникам виплачуються усі можливі надбавки до заробітної плати по максимальній шкалі.
Спільно із громадськими організаціями в районі започатковано кілька культурних заходів, спрямованих на розвиток туристичної галузі. А проведення Всеукраїнських змагань з вітрильного спорту «Вітрила надій» на базі яхт-клубу «Кристал» дали можливість відкрити секцію з вітрильного спорту, яка діє при районній дитячо-юнацькій спортивній школі. До речі, цього року команда Кіровоградської області, у складі якої був і представник зі Світловодська, на Все­українських змаганнях з вітрильного спорту зайняла ІІ місце.
– За період перебування Вас на посаді голови районної державної адміністрації про Світловодщину, як про туристично привабливу територію, почули не лише на Кіровоградщині, а й в Україні, – додала в розмові Валентина Саєнко.
– Так, Світловодщина має всі можливості стати перлиною туризму Центральної частини України. При районній державній адміністрації була створена координаційна рада, до якої ввійшли керівники всіх підприємств та організацій, які займаються туризмом на території Світловодська та Світловодського району. Ми спільно напрацювали програму розвитку туризму, яку поступово втілюємо в життя. Зробити вдалося небагато, та це є поштовхом для подальших дій, адже туризм – це інвестиційно приваблива галузь, яка може стати основою економічного зростання нашого краю. А базу для розвитку туризму ми створили: розробили туристичні маршрути, які вже введені до туристичних маршрутів Кіровоградщини, туристичні агенції до нас привозять відвідувачів; на наших основних туристичних базах влітку не знайдеш вільних місць.
Розвиток туризму – це бізнес, який вимагає вкладання немалих коштів. Та запрацює вона повноцінно лише тоді, коли будуть приведені до належного рівня дороги. Сьогодні нам не вдалося їх відремонтувати так, як цього хочеться. І це не тому, що ми погано працювали у цьому напрямку. Так склалося, що на території Світловодщини немає трас міжнародного значення, а саме їх ремонтують у першу чергу. Та я переконаний: якщо ми створимо умови для того, щоб Світловодськ і Світловодський район стали єдиною територією, тут з’являться великі перспективи соціально-економічного розвитку.
Світловодщина знаходиться на березі Дніпра – транспортної артерії нашої держави, тут є потужна переробна промисловість, є перспективи розвитку будівельної галузі, є сільськогосподарська база. Що ще потрібно для розвитку? Лише бажання спільно працювати. І коли наша територія стане економічно привабливою, тут і дороги почнуть ремонтувати, й інвестори прийдуть. Але, на моє глибоке переконання, це стане можливим лише за умови, коли і Світловодськ, і Світловодський район стануть єдиною громадою – хочу на цьому наголосити.
– Практика доводить, що коли людина на посаді – у неї з’являється багато друзів. Та коли вона йде з посади – друзів меншає. Скажіть, чи на сьогодні у Вас є пропозиції щодо подальшої роботи?, – запитала Тетяна Дроздова (газета «Світловодськ вечірній).
– Щодо друзів, то їх менше не стало. Друзі вони на те і друзі, щоб бути поряд у будь-якій ситуації. А щодо роботи, то я ще працюю, тому про пропозиції говорити зарано. Я звільнюся, трохи відпочину, а потім дійде черга і до подальшого працевлаштування. Та на сьогодні я себе бачу у виконавчих органах Світловодщини. І це, перш за все, тому, що за чотири роки Світловодський район та м. Світловодськ стали для мене рідними. Тут розпочато багато проектів, та ще залишилися і нереалізовані плани, спрямовані на розвиток території. Я чітко розумію стратегію розвитку Світловодщини, знаю, в якому напрямку слід рухатися.
Хочу наголосити, що Світловодський район без міста Світловодська і без Власівки далі розвиватися не може. Якщо ситуацію не змінювати, це буде територія, яка проїдатиме свій бюджет, але перспективи розвитку не матиме, бо, приміром, подальша можливість збільшення районного бюджету – це підняття орендної плати для сільгоспвиробників. Але це не може тривати безкінечно. А за умови об’єднання і за підтримки жителів нашої території мене як керівника об’єднаної Світловодщини, у тісній співпраці з народним депутатом України Олесем Довгим ми приведемо наш край до розквіту – я в це вірю, – сказав голова Світловодської районної державної адміністрації.
Нагадаю, що за Перспективним планом, Світловодськ та Світловодський район мають утворити дві об’єднані територіальні громади (без Великоандрусівської сільської ради).
– Я вважаю, що створення ОТГ на території Світловодщини за затвердженим Перспективним планом дещо невиправдане, бо за своїми економічними і соціальними можливостями вони будуть нерівноцінні, – говорить з цього питання Сергій Твердовський. Світловодщина має розвиватися як єдиний організм, іншого шляху у нас немає. І більшість жителів нашої території це розуміють, але, звичайно, є побоювання за наслідки, які можуть виникнути у разі недолугого керівництва. Та якщо ми прагнемо розвитку, то маємо бути разом. Я щиро дякую усім за роботу, та попереду нас чекає багато цікавих спільних справ, – на завершення розмови сказав Сергій Твердовський.
Світлана Калугіна.