СЕСІЯ ПРОЙШЛА В АКТИВНОМУ ОБГОВОРЕННІ

12 березня депутати Світловодської районної ради збиралися на чергову сесію, на якій були присутні і юні парламентарі – учасники шкільного парламенту дітей району.
В рамках Угоди «Про співпрацю», яка підписана між районним парламентом дітей та районною радою, юні парламентарі вже не вперше присутні на засіданні районної ради. Перед сесією заступник керівника апарату РДА Валерія Нівакшонова провела для школярів екскурсію приміщенням районної державної адміністрації. Радо зустрів гостей і голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, вітаючи їх у своєму робочому кабінеті.
За підсумками роботи 2018 року медична галузь Світловодщини посіла третє рейтингове місце в області. Тож перед початком сесії керівники району щиро привітали головного лікаря Світловодської ЦРЛ Юрія Котенка і головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради» Світлану Березюк та відзначили їх спільними подяками, побажали подальших успіхів у роботі та нових звершень.
Незважаючи на те, що усі питання розглядалися депутатами на засіданні постійних комісій, яке відбулося минулого тижня, сесія проходила жваво, майже кожне питання активно обговорювалося.
Депутати заслухали головного лікаря Світловодської ЦРЛ Юрія Котенка, який прозвітував про використання благодійних внесків у минулому році.
Обговорюючи тему медицини, слід сказати, що останнім часом на Світловодщині склалася складна ситуація із забезпеченням хворих на цукровий діабет безкоштовними інсулінами. Це питання розглядалося і на засіданні постійних комісій. Тоді депутати запропонували запросити на сесію районної ради голів постійних комісій міської ради з тим, аби обговорити питання виділення коштів з місцевого бюджету на інсуліни. Але, як під час свого виступу зазначив Юрій Котенко, до сесії була проведена відповідна робота з депутатами міської ради та членами виконкому, внаслідок чого досягнуто домовленості з цього питання, тож на найближчій сесії міської ради кошти будуть виділені. Це суттєво допоможе хворим на цукровий діабет.
Юрій Миколайович також поінформував присутніх про те, як Центральна районна лікарня працює над впровадженням телемедицини в нашому регіоні.
Заслухавши начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергія Скопича, депутати затвердили цільову районну програму з національно-патріотичного виховання на 2019-2021 роки. Після завершення доповіді школярам і присутнім депутатам повідомили, що у місцевому бюджеті передбачені кошти в сумі 10 тис. грн. на підтримку проектів, які будуть ініційовані органами учнівського самоврядування.
Перший заступник керівника Знам’янської місцевої прокуратури Володимир Рубан надав інформацію про роботу Світловодського відділу Знам’янської місцевої прокуратури, ознайомив депутатів зі станом злочинності на теренах Світловодщини у минулому році. Він, зокрема, зазначив, що впродовж минулого року спостерігалася тенденція до загального зростання злочинності на території міста та району на 12%, а це на 161 злочин більше, аніж у 2017 році. Так, до прикладу, зросла кількість злочинів проти власності, проти довкілля, а ось щодо незаконного обігу наркотичних засобів чи навмисних вбивств, та статистика свідчить про їх зменшення. На 60% зменшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми, а це дуже тішить і вселяє надію щодо подальшого зниження рівня дитячої злочинності.
Завершивши виступ, Володимир Рубан відповів на ряд запитань депутатів.
Про роботу працівників Світловодського відділу поліції поінформував його керівник Андрій Гулий. Він також відповів на ряд питань, зокрема, про встановлення на території району камер спостереження, а також про готовність очолюваного ним підрозділу до співпраці з природоохоронними органами під час нересту, який розпочнеться 1 квітня.
Андрій Андрійович зазначив, що у минулому році за добу до відділу поліції від громадян надходило в середньому до 30 повідомлень Працювати, звичайно, важко через брак фахівців. Так, за його словами, сьогодні у відділі поліції бракує 9 працівників: не вистачає дільничних інспекторів, слідчих тощо. Можна лише здогадуватися про ступінь завантаженості дільничних інспекторів, яких на території міста Світловодська і Світловодського району працює всього 7.
Наголосив Андрій Гулий і на проблемі, яка виникає щороку з настанням літнього періоду – порушення графіку роботи торгівельно-розважальних закладів, продаж алкогольних напоїв неповнолітнім тощо. Він звернувся до присутніх сільських голів з тим, аби вони провели роз’яснювальну роботу із власниками торгових точок, розташованих на їхній території, щодо відповідальності за порушення законодавства України, а також привели у відповідність до затверджених графіків роботу цих закладів.
(Закінчення читайте у наступному номері).
Світлана Калугіна.