Шановні оператори ринку, які здійснюють обіг харчової продукції!

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє:

Відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку повинні бути здатні встановити інших операторів ринку, які постачають їм харчові продукти та яким вони постачають харчові продукти за принципом “крок вперед”-“крок назад”.

З метою забезпечення простежуваності документом, яким мають супроводжуватися об’єкти санітарних заходів (харчова продукція) під час їх перевезення (пересилання), є товарно-транспортна накладна, форма якої затверджена наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року № 363, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998 р. за № 128/2568.

Крім того, обов’язково потрібно звернутись до територіального органу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області із заявою для отримання рішення про державну реєстрацію в Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Також повідомляємо, що відповідно до Закону України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” оператори ринку несуть відповідальність за порушення Закону.

Так, наприклад, виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів без державної реєстрації тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат;

порушення вимог щодо забезпечення простежуваності (відсутність товарно-транспортної накладної), передбачених законодавством про харчові продукти та корми, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, а також інші штрафні санкції.

Відповідно до “Ветеринарно-санітарних правил для ринків “, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.96 року № 23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.06.1996 р. за № 314/1339 до продажу на ринку допускається лише доброякісна продукція тваринного і рослинного походження, яка в установленному порядку пройшла контроль в державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

Поширити
"Вісті Світловодщини"