ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СВІТЛОВОДЩИНИ, ДОРОГІ ДРУЗІ!

Державна служба в Україні визнається одним із найважливіших інститутів у справі формування і розвитку державності, від якого залежать функціонування всієї суспільно-політичної системи, вирішення різноманітних завдань і здійснення функцій сучасної держави.

Державна служба являє собою складне соціальне явище. Вона вбирає ряд аспектів, включаючи економічний, політичний, правовий, соціальний, організаційний та кадровий. Усі вони віддзеркалюють багатогранність державної служби як сфери професійної діяльності державних службовців із забезпечення виконання повноважень державних органів. Від діяльності державних службовців, від їх сумлінного виконання своїх посадових обов’язків у великій мірі залежить економічний та соціальний розвиток території.

Економіка Світловодщини – це 154 підприємства. В більшості – сільськогосподарського спрямування. Візитівкою району є філія Кременчуцька ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго», Управління каналу «Дніпро-Інгулець», СУББ «НАК», ФГ «Корида», ТОВ «Мас-Агро», АВПП «Украгротехнологія», СФГ «Гвіса», СТОВ «Земля і люди» та багато інших.

Хочу зазначити, що всі основні соціально-економічні показники розвитку району перебувають на постійному контролі районної державної адміністрації. За результатами проведеного обласною державною адміністрацією моніторингу соціально-економічного розвитку міст і районів області Світловодський район у 2017 році зайняв 4 місце. За 1-й квартал 2018 року – шосте рейтингове місце серед 21 районів області. За такими рейтинговими показниками як «Економічна ефективність» наш район зайняв 1 місце з показником 52305,4 грн. реалізованої промислової продукції на одного мешканця району; «Фінансова самодостатність» – 5 місце, з показником 5032,0 грн. доходів місцевих бюджетів у розрахунку на одну особу (для порівняння, в м. Світловодськ – 2451,0 грн. на одну особу); «Ефективність ринку праці» – 1 місце.

За результатами проведеної роботи та активної співпраці з керівниками підприємств середньомісячна заробітна плата у IV кварталі 2017 року склала 6854 грн., темп зростання середньомісячної заробітної плати – 169,5%. Середня заробітна плата по обліковому колу підприємств району за квітень 2018 року становить 7885 грн.

Район має всі можливості та інструменти для подальшого його розвитку і покращення основних показників, що дає змогу забезпечувати наповнення бюджету та підвищувати рівень середньої заробітної плати на підприємствах району.

Світловодський район посідає друге місце серед районів області за рівнем реалізації промислової продукції на душу населення. Район не має заборгованості по виплаті заробітної плати та сплати за енергоносії у бюджетній сфері.

Завдяки тісній співпраці районної влади із сільгоспвиробниками вдалося збільшити середній розмір орендної плати за 1 га з 3,5% до 8,0% від її нормативно-грошової
оцінки.

Розмір плати за оренду земельних часток (паїв) за 2017 рік в середньому по району становить 11,5% від грошової нормативної оцінки земельної ділянки (у 2016 році –
6,0%). Протягом минулого року власники паїв отримали доходи в сумі 73,6 млн. грн. Районна державна адміністрація спільно з органами місцевого самоврядування приділяє значну увагу здійсненню заходів, спрямованих на забезпечення стабільної роботи галузей економіки, створенню умов для функціонування закладів соціальної сфери, забезпеченню наповнення бюджетів. Протягом 2017 року перевиконання районного бюджету становить понад 10,6 млн. гривень (загальна сума доходів, які надійшли до бюджету району за 2017 рік, складає 143,2 млн. грн., що становить 103,7% до уточненого плану року та 111,8% до надходжень минулого року).

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році на соціально-економічний розвиток територій залучено 4,2 млн. грн., у тому числі 2,8 млн. грн. з державного бюджету та 1,3 млн. грн. – з місцевого (районного) бюджету.

Переважна більшість підприємств району – це представники аграрного бізнесу. Їх керівники соціально орієнтовані та активно долучаються до реалізації всіх починань районної влади, що стосуються розвитку населених пунктів району.

У 2017 році 1,5 млн. грн.. зібрано на рахунки спеціального фонду місцевих бюджетів. З початку 2018 року (за 5,5 місяці) ця сума, разом з бюджетами сільських рад, складає вже 1,4 млн. грн. Саме цей ресурс спрямовується на поліпшення матеріально-технічної бази закладів соціальної сфери. Завдяки взаєморозумінню, взаємопідтримці та взаємодопомозі Світловодський район почувається самодостатньою територією. Свідченням цьому є те, що протягом 3-х останніх років понад 10% від загального фонду районного бюджету спрямовується на розвиток територій. Фінансове зростання дає можливість в районі активно проводити реформи. Серед них найзначущі – освітня та медична. Так, на території району утворені навчально-виховні об’єднання, створено 2 опорні школи та 5 філій. У 2017 році, завдяки наявному ресурсу, ми в повному обсязі забезпечили виплату всіх заохочень, що передбачені Законом України «Про освіту». Окрім цього молодим спеціалістам, у яких стаж роботи не перевищує 5 років, проводиться доплата у розмірі 50% від посадового окладу.

За підтримки держави та співфінансування з районного бюджету на розвиток освітніх закладів району у 2017 році спрямовано близько 2500 тис. грн., з них кошти 1560 тис. грн. з державного бюджету та 937,066 тис. грн. – з місцевого.

Завершено роботи з реконструкції частини приміщень Захарівської та  Великоскельовської шкіл на загальну суму 1,6 млн. грн., з них 855 тис. грн. – з державного бюджету та 768,266 тис. грн. з – місцевого. На їх базі створено навчально-виховні комплекси.

У 2018 році в районному бюджеті передбачено кошти для відшкодування за проїзд до місця роботи у сільську місцевість молодих спеціалістів віком до 35 років, які працюють в галузях освіти та медицини.

У 2017 році близько 1,5 млн. грн. спрямовано на поліпшення матеріально-технічної бази районних медичних закладів (з них 1070,0 тис. грн. з державного бюджету та 384,5 тис. грн. – з місцевого.

Не залишилися поза увагою і проблеми Центральної районної лікарні – протягом минулого року було виділено понад 560 тис. грн. на придбання інсуліну; швидких тестів та витратних матеріалів; дефібрилятора та біометричного монітору для неврологічного відділення; компресору для стоматологічного відділення; співфінансування на виплату заробітної плати та на оплату за енергоносії.

За ініціативи Президента України у 2018 році за рахунок державного бюджету на умовах співфінансування з місцевих бюджетів вживаються заходи щодо будівництва сільської лікарської амбулаторії на території с. Велика Скельова, орієнтовна вар-
тість проекту – 5,5 млн. грн. У 2017 році за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету було надано допомогу підшефній військовій частині А 1201 на суму 115,0 тис. грн. для придбання побутової техніки, продуктів харчу-
вання, медикаментів, медпрепаратів, виготовлення наочної агітації та проведення ремонту сховищ для зберігання техніки; прийнято ряд районних програм, покликаних покращити соціальний захист учасників антитерористичної операції,
їхніх сімей та сімей загиблих учасників АТО. Учаснику бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції Анатолію Бондаренку, який нагороджений орденом «За мужність», вручено сертифікат на 100 тис. грн. як компенсацію коштів на придбання житла.

Не залишаються поза увагою і інші пільгові категорії жителів району. У 2018 році на пільговий проїзд окремих категорій громадян спрямовано кошти у сумі 400,0 тис. грн. та 23,4 тис. грн. на послуги зв’язку. Нині тривають організаційні роботи по будівництву на території району пам’ятного знаку «Борцям за Волю та Незалежність України».

На території району у 2017 році створено комунальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості Світловодської районної ради Кіровоградської області», який працює на базі навчальних закладів району. 130 її вихованців займаються у 12 спортивних секціях за напрямками: волейбол, футбол, баскетбол, хортинг.

Вже є традицією проведення на території нашого району чемпіонатів регіонального та державного рівнів, серед яких чемпіонат району з хортингу та турніри з хортингу на кубок голови Світловодської райдержадміністрації. Вихованці цього гуртка є
неодноразовими призерами чемпіонатів України, Європи та Світу.

Державні службовці разом із представниками місцевого самоврядування, соціально орієнтованим бізнесом, небайдужими жителями громад докладаємо і будемо докладати максимум зусиль для того, щоб наші діти та онуки жили на квітучій землі, любили її і залишались жити і працювати на Світловодщині, продовжуючи справу своїх батьків. Ми маємо багато планів щодо розвитку Світловодщини, і я переконаний, що разом ми їх обов’язково реалізуємо.

Я щиро вітаю державних службовців Світловодщини з професійним святом, бажаю натхнення в роботі на благо України.

Сергій ТВЕРДОВСЬКИЙ,
голова Світловодської районної
державної адміністрації

Поширити
"Вісті Світловодщини"