Шановні працівники сільськогосподарської галузі Світловодщини!

276
Сергій Твердовський
Сергій Твердовський

Саме у цю прекрасну пору, коли закінчена основна робота на полі, ви, хлібороби, святкуєте своє професійне свято – день працівників сільського господарства.

Не секрет, що сільськогосподарська галузь – це основна галузь для нашого регіону, яка наповнює бюджети усіх рівнів, забезпечує робочими місцями сільське населення, бере на себе соціальну відповідальність на територіях. Без участі сільгосппідприємств у районі не відбувається жодна подія, жодне свято, жоден соціально направлений проект.

До цього свята працівники сільського господарства Світловодщини підійшли з досить вагомими результатами.

Незважаючи на те, що цей рік був одним із найскладніших щодо погодних умов за останній час, аграрії все ж досягли високих врожаїв. У 2017 році зернові та зернобобові культури зібрано на площі майже 26,3 тис. га, а це майже 128 тис. тонн зерна – середня урожайність склала 48,5 ц/га. З площі 4,5 тис. га ранніх зернових культур зібрано 13,3 тис. тонн зерна, урожайність склала 29, ц/га.

Нині вже завершено збирання пізніх зернових культур. Так, соняшник, завдяки вдалому підбору сортів та гібридів, дав врожай в середньому 18 ц/га, а кукурудза, основна сільськогосподарська культура, що вирощується у нашому регіоні – в середньому 60 центнерів.

Аби забезпечити високий врожай на наступний рік, аграрії району вже посіяли 3,9 тис. га озимих культур.
Наявність кормової бази створює гарні умови для розвитку на Світловодщині і галузі тваринництва, яким наразі займаються 6 господарств. За десять місяців нинішнього року виробництво м’яса склало 1,632 тис. тонн, молока – 1,695 тис. тонн.

Дбають наші сільгоспвиробники і про технічні засоби. Так, в цьому році у сільськогосподарських підприємствах з’явилася нова техніка на загальну суму 37,605 тис. грн. Це свідчить про те, що аграрний сектор нашого району впевнено розвивається.

Неможна сьогодні не висловити щиру подяку всім агропромисловцям, які взяли на себе вирішення ряду соціальних питань як своїх територій, так і Світловодського району в цілому. Це і прогортання доріг від снігу у зимовий період, і харчування школярів та вихованців дитячих садків, і ремонти будівель соціально значущих об’єктів, і участь в організації та проведенні загально сільських та районних свят, і допомога нашим захисникам, які нині перебувають у зоні АТО, та багато іншого.

Я щиро дякую усім вам за підтримку нашої світловодської громади, за те, що ніколи не стоїте осторонь проблем, за те, що своєю працею сприяєте економічній стабільності нашого краю.

Сергій Твердовський, голова районної державної адміністрації.

Поширити
"Вісті Світловодщини"