Шановні жителі Наддніпрянщини!

100 років тому 22 січня на площі перед Київською Софією було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті судилося вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
Як і День Незалежності, це свято знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу – возз’єднання на своїй землі в одну державу, визволених із неволі двох частин України – Західну і Східну. «Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу українську на благо і щастя всього її народу», – сказано в Універсалі Директорії УНР. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною національно-визвольного руху.
Об’єднавчий Акт Злуки 1919 року залишив глибокий слід в історичній пам’яті українського народу. Свідченням цього стали січневі події 1990 року, коли мільйони українців у розмаї жовто-блакитних знамен поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. Українці довели світові, а передусім – собі, що ми є народом, об’єднаним спільним минулим, турботою про сьогодення та відповідальністю за майбутнє.
День 22 січня приніс і гіркоту втрат: п’ять років тому нашому народу за свою свободу знову довелося заплатити найціннішим – життям найкращих синів. 2014 року в Києві загинули Юрій Вербицький, Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Роман Сеник – перші жертви Революції Гідності, перші Герої Небесної Сотні. 22 січня – день, коли вкотре слід віддати шану пам’яті загиблим Героям та схилити голови перед їхньою жертовністю.
Тож нехай звитяга та героїзм незламних борців за волю України гуртують нас задля перемоги та об’єднають у спільному прагненні здобуття найвищої мети – Незалежності, Волі та Свободи, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави!
Слава українському народу! Слава Україні! Героям слава!

Сергій Твердовський, голова Світловодської районної державної адміністрації.