Шевченківські дні на Світловодщині

Безсмертний дух поета, як і раніше, витає над Україною
Не було і не має в Україні поета, подібного Тарасу Шевченку. Він сильно любив неньку-Україну та її народ, нашу гарну українську мову. Незважаючи на роки заслання, кріпацтва, завжди душею був прикутий до свого народу. Його твори і сьогодні живуть серед нас і є актуальними. Його ім’ям названо багато вулиць, парків, театрів.
В с. Озера також пам’ятають про видатного письменника. В Озерській сільській бібліотеці відбулася година спілкування присвячена творчості Т. Г. Шевченка “Невмираючий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною”. На пам’ятній годині були присутні учні Озерського НВК, працівники культури, у виконанні яких лунали уривки з творів письменника та вірші “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Швачка”, “Мені тринадцятий минало” та інші.
Ми пишаємося тим, що в нашому с. Озера шанують і поважають великого Кобзаря, який вчив нас любити людей, своїм життям і творчістю, дав приклад, як служити рідному народові.


Віта Мельник, бібліотекар Озерської сільської бібліотеки.

Тарас Шевченко – гордість і слава України
Березень в Україні називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас, і щороку новим, неповторним. Він – невмируща слава українського народу. Поезія Тараса Шевченка оновлює нам серця, вчить бути милосердними і любити свою Україну.
До Шевченкових днів у Великоскельовській школі вчителі та учні, сільський бібліотекар, директор Будинку культури провели тематичну годину: ” Тарас Шевченко – гордість і слава України.” На заході презентували книжкову виставку “Наш вчитель, геній і пророк”, де були представлені нові книги, присвячені життєвому і творчому шляху поета.
Діти з цікавістю слухали літературно-поетичну композицію про Великого Кобзаря, мандруючи стежками його життя і творчості, яку підготували та провели вчитель української мови та літератури Аліна Окунєва,шкільний бібліотекар Людмила Швець, сільський бібліотекар Надія Скринько, директор Будинку культури Світлана Буйлук. Педагог-організатор Швець Олена Олександрівна підготувала та представила увазі учнів презентацію ” Шевченко – художник.” Під час презентації діти мали змогу познайомитись з картинами, портретами, ілюстраціями, які він залишив нам у спадок.
Тарас Григорович Шевченко – постать велетенська та особлива. Серед світових геніїв важко назвати ім’я поета, вірші якого перелилися б таким широким потоком у музичні твори та охопили майже всі музичні жанри. Присутні на заході насолоджувались піснями на слова великого поета ” Зоре моя вечірняя”, ” Заповіт” у виконанні учнів школи, яких підготувала вчитель музики Надія Пащенко. Цікаву вікторину ” Наш Шевченко” провела Альбіна Окунєва вчитель української мови і літератури.
Чудову поетичну хвилинку подарували для присутніх учні школи Поліна Мусієнко, Віктор Ярошенко, Людмила Нестерова, Вадим Коряченко, Давид Бабич, Софія Тягній, Данило Донченко, Леоніла Богошура, Назар Токар, Анна Ломська, Олександр Шевченко, Даша Мавріц, які читали вірші улюбленого поета, висловлюючи шану славетному сину України.


Великий Кобзар своїми творами об’єднав всіх Українців і продовжує це робити зараз. І хочеться вірити, що на нашому шляху буде завжди Тарасова пристрасть, Тарасова мудрість, Тарасове невмируще слово. На останок заходу всі приєднались до Міжнародного флешмобу “Global Shevchenko”, організатори якого закликали українців всього Світу одночасно прочитати вірш ” В казематі” (Мені однаково чи буду….), це голос митця, який сповнений болю не за себе, а за рідну Україну.
Надія Скринько, завідуюча Великоскельовською сільською бібліотекою.
“Беру “Кобзар” у руки знову, немов святий щоденний хліб”
Щовесни до нас знову й знову приходять Шевченківські дні. Як весна оновлює природу, так і поезія Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердними.
10 березня Григорівська сільська бібліотека провела літературну годину “Візьму у руки я “Кобзар”, присвячену 203 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – великого сина українського народу, пророка, твори якого з трепетом читали, читають і будуть читати багато поколінь, бо його слово щире, тепле і правдиве.
На захід завітали учні 8-9 класів. Завідуюча бібліотекою Марина Куліш нагадала дітям про життєвий і творчий шлях Кобзаря. Художній керівник Григорівського СБК Валентина Воловик та активні читачі бібліотеки Віка Рязанова, Діана Косячко, Ірина Кулинич, Руслана Косячко, Олександр Водолімов читали вірші та поеми улюбленого поета.


Шанувальники творчості Тараса Шевченка мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою “В щасливі дні і в дні сумні іду з дитинства до Тараса”. Увазі глядачів були представлені твори Шевченка та нові книги про життєвий та творчий шлях Кобзаря. На заході звучали музичні твори, написані на слова Тараса Григоровича Шевченка “Заповіт”, “По діброві втер віє”, “Реве та стогне Дніпр широкий” та інші.
Марина Куліш, завідуюча Григорівською бібліотекою.

Шевченків світ в буянні фарб
До відзначення Шевченківських днів працівниками Глинської бібліотеки та Будинку культури було підготовлено виставку-ілюстрацію “Шевченків світ в буянні фарб” та поетичний парад Шевченкового слова.
“Шевченкова свіча століттями горить”. Учасники заходу утворили дві команди любителів творчості великого поета “Шевченкознавці” та “Кобзарики”, які пригадали цікаві моменти біографії Тараса Григоровича, відповіли на запитання граввікону за творами автора, читали улюблені твори. Найбільш активними у заході стали Анна Рибакова, Анастасія Опря, Анна Березіна та Діана Стояновська із команди “Кобзарики” та Анастасія Шанко, Аліна Горівщенко і Єлизавета Водяна з команди “Шевченкознавці” . З невеликою перевагою перемогу у граввіконі здобула команда “Шевченкознавці”, але солодкі подарунки від завідуючої сільською бібліотекою Тетяни Стецунової отримали всі учасники.

Поширити
"Вісті Світловодщини"