Шевченко для усіх століть

9 березня, у день народження Тараса Шевченка, за ініціативою районної бібліотеки, у приміщенні районного Будинку культури відбувся захід під гаслом “Шевченко – наш. Він для усіх століть”.
Віддати шану великому Кобзареві прийшли працівники РБК та районного управління соціального захисту населення. Серед запрошених був перший заступник голови РДА Сергій Орленко, який у своїй промові підкреслив, що Кобзар відіграє значущу роль не лише в Україні, а й в усьому світі.
Захід був емоційно насиченим. Крім прози звучали вірші, була проведена літературна вікторина, демонструвалися відеоматеріали про життєвий шлях Тараса Григоровича; звучав уривок із поеми “Кавказ”, який читав Сергій Нігоян на Майдані.
Ведучі запропонували присутнім поринути у шкільні роки і взяти участь у слайд-вікторині, присвяченій життю і творчості Тараса Шевченка. Найкмітливішими були працівники соціального захисту і в дарунок отримали збірку поезій поета від ГО “Просвіта”.
На заході було презентовано дві виставки: “Т.Г.Шевченко у мистецтві” та “Кобзар – книга віків”. Перша представляла творчі роботи із вишивки, випилювання по дереву, малюнки дітей до творів поета, Шевченко у екслібрисах та геральдиці. А друга представляла “Кобзар” різних років видань.


Насамкінець усі із великим захопленням переглянули відеоролик, де діти української діаспори різних країн Світу декламували вірші поета.
Того ж дня бібліотекарі району та міста спільно з ГО “Просвіта” взяли участь у міжнародному флешмобі “Global Shevchenko”, головною метою якого було вшанування пам’яті Великого Кобзаря, показавши пам’ятники, встановлені по всьому Світу та Україні.
Захід розпочався о 16.00 біля пам’ятника Шевченку у міському парку, де зібралися учасники флешмобу, аби прочитати уривок із вірша “В казематі”.
Багато учасників прийшли на флешмоб з вишитими портретами поета та квітами.
працівники районної бібліотеки

Тетяна ШВЕЦЬ,
Тетяна ГУРІНА.