Що очікує на випускників 2018 року?

346
ЗНО 2018

ЗНО 2018

Про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році та проведення ДПА в формі ЗНО у загальноосвітніх навчальних закладах говорили під час семінару-наради в КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

Як зазначив директор Одеського регіонального цент­ру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов, традиційно реєстрація учас­ників ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня. Строки основної сесії – з 22 травня по 13 червня, додаткової – з 2 по 11 липня. Пробне тестування проводитиметься 24 та 31 березня. Зареєструватися бажаючим потрібно з 9 по 31 січня на сайті Одеського РЦОЯО.

Проте, є цьогоріч і відмінності у складанні ЗНО. Особливість мають, зокрема, тести з іноземної мови. Вони будуть двох рівнів складності – В1 та В2 та запроваджуються завдання у вигляді аудіювання. Окрім того, у форматі ЗНО державну підсумкову атестацію за курс повної загальної середньої освіти з української мови та літератури складатимуть учні ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. З використанням технології ЗНО будуть проведені вступні випробування для здобуття ступеня «Магістр» з спеціальностей «Право» та «Міжнародне право». Для вступників за спеціальностями ряду галузей вступний іспит з іноземної мови також буде проведений за методикою ЗНО.

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року. Це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови, а отже результати 2018 та попередніх років стають непорівнюваними.

Серед предметів тестування – українська мова і література, математика, англійська, іспанська, німецька, французька мови, біологія, історія України, географія, фізика, хімія.

До слова, із переліку цьогоріч виключено російську мову. Тут немає ніякої політики, адже упродовж трьох останніх років російська мова не включається жодним вишем як конкурсний предмет, з якого потрібно сертифікат.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО – 2018

МАТЕМАТИКА – 22 травня; УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА – 24 травня; ІСПАНСЬКА МОВА – 29 травня; НІМЕЦЬКА МОВА – 29 травня; ФРАНЦУЗЬКА МОВА – 29 травня; АНГЛІЙСЬКА МОВА – 01 червня; БІОЛОГІЯ – 04 червня; ІСТОРІЯ УКРАЇНИ – 06 червня; ГЕОГРАФІЯ – 08 червня; ФІЗИКА – 11 червня; ХІМІЯ – 13 червня.

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку. Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року, як зазначив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов, з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал». Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

Наразі освітяни вже працюють над організацією проведення ЗНО у 2018 році.

Методисти районного методичного кабінету підготували та провели діагностично-тренувальне ЗНО для одинадцятикласників. Учні загальноосвітніх навчальних закладів району виконували тестові завдання у формі ЗНО з української мови (23 листопада), історії України (24 листопада), біології (25 листопада). Пунктами тестування були КЗ «Павлівське НВО», Микільська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів та КЗ «Глинське НВО». Фахова комісія у складі методистів КЗ «Світловодський РМК» та вчителів-предметників загальноосвітніх навчальних закладів перевірила, проаналізувала роботи учасників та підготувала рекомендації щодо усунення помилок під час виконання тестових завдань як технічних, так і тих, що стосуються «прогалин» в знаннях. Планується провести діагностично-тренувальне ЗНО із інших предметів, які виявили бажання складати одинадцятикласники: математика, хімія, англійська мова, географія. Уточнюється графік проведення тестування.

Олена Кулинич, методист КЗ «Світловодський РМК».

Поширити
"Вісті Світловодщини"