Що робити, щоб одяг менше псувався під час прання?

При неправильному пранні одяг може полиняти і «сісти» і втратити вигляд.

Для того, щоб продовжити термін служби речей, необхідно правильно розсортувати одяг, вибрати відповідний спосіб прання, температуру води і режим віджиму. Також варто приділити увагу підбору миючих засобів.
Як підготувати одяг до прання?
Грамотнесортування одягу перед пранням допоможе значно продовжити термін її служби. Фахівці в хімчистках відзначають, що на ярликах виробник точно і чітко показує інформацію про склад тканини, можливості прання виробу, а також про рекомендований температурний режим та віджимання. Також деякі виробники рекомендують перед пранням вивертати навиворіт одяг з декоративними елементами.
Особливу увагу варто приділити одягу з блискавками: їх потрібно обов’язково закривати перед пранням. Відкрита блискавка, особливо із залізними зубчиками, може порвати речі. А ось ґудзики краще не застібати: прання може чинити тиск на нитки і відірвати їх.
При якій температурі прати одяг?
Чим менше температура прання, тим довше прослужить річ. Температурний режим, вказаний на ярличку, – це максимальна температура, яку не рекомендується перевищувати. Але варто пам’ятати, що прання при температурі води в 20-30 градусів не вб’є бактерії. Дослідження вчених показало, що прання при температурі в 30 градусів може призвести до змішування бактерій, що живуть на шкірі і одязі членів сім’ї, якщо їх речі одночасно знаходяться в пральній машині. Тому прати при низьких температурах краще тільки свій одяг.
Чи варто використовувати
кондиціонер і плямовивідник?
Регулярне використання кондиціонерів для білизни і засобів для виведення плям скоротить термін служби речі. Вся справа в тому, що ополіскувачі покривають тканину тонкою плівкою, яка протипоказана деяким матеріалами. На делікатних речах з шовку кондиціонер може залишити розводи.
Якщо ж додати пом’якшувач при пранні речей з мікрофібри або махрових рушників, вони втратять свої властивості. Це відбувається тому, що кондиціонери для білизни містять особливі пави і силікони, які в процесі ополіскування осідають на волокнах рушники і надалі перешкоджають вбиранню вологи. Аналогічна ситуація виникає при пранні виробів з мікрофібри. Пави, що забилися в волокна тканини спортивного одягу, будуть перешкоджати випаровуванню поту.
На термін служби одягу впливає і засіб для виведення плям. Занадто активне втирання засобу в тканину може привести до її витончення і утворення потертостей, а в подальшому – до появи дірки.
Чи можуть мішки для прання врятувати одяг?
Спеціальні мішки для прання користуються великою популярністю у господинь. Однак делікатні речі з еластичних матеріалів – не єдині предмети гардеробу, які краще прати з особливою обережністю. У спеціальному мішечку також необхідно прати одяг з декоративними елементами. Важливо пам’ятати, що мішок не повинен бути заповнений більш ніж на три чверті. Це дозволить якісно випрати і прополоскати його вміст навіть при використанні делікатного режиму прання.
Чи псує одяг віджимання
в пральній машині?
Після віджимання одягу на великих оборотах він висихає за лічені години. Однак висока швидкість обертання центрифуги машини надає динамічне навантаження на волокна тканини, в результаті чого вони стають менш міцними. Цієї проблеми можна уникнути, перевіряючи перед пранням ярлички одягу і вибираючи режим, рекомендований виробником. Якщо ж на одязі немає вказівок по віджиму, для звичайного повсякденного одягу можна вибрати режим в 700-800 оборотів в хвилину. Одяг з делікатних тканин (або прикрашений декоративними елементами) краще в машині не віджимати.

Поширити
"Вісті Світловодщини"