Щоб не отруїтися грибами

З настанням осені починається сезон збирання грибів, і, на жаль, щороку пишеться сумна статистика отруєнь ними.

Найкраще відмовтеся від споживання дикорослих грибів, а спо­живайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах.

Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах.

Якщо ви все ж вирушили до лісу збирати гриби, не кладіть у кошик тих, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів; не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях; під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини; уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.

Не вживайте сирих грибів. Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох) протягом 30 хвилин. Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби. Гриби – не дитяча їжа. Не можна вживати їх вагітним та жінкам, що годують груддю.

Ніколи не варто довіряти і народним методам визначення отруйності грибів.

Якщо після споживання грибів відчули погіршення самопочуття чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно телефонуйте на 103. До приїзду карети швидкої допомоги промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину чи зробіть очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи. Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм. І ніякого самолікування! Пам’ятайте: чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння. Будьте уважними і здоровими.

Світловодські курси НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.

Поширити
"Вісті Світловодщини"