Щоб перевірити своє здоров’я

Минулого тижня Кіровоградське відділення ЛЖВ (Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, що живуть зі СНІД»), спільно зі службою у справах дітей районної державної адміністрації та Світловодським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели акцію до Дня пам’яті померлих від СНІДу, що проводиться щорічно кожну третю неділю травня. Метою акції було надати можливість усім бажаючим за 10-15 хвилин перевірити себе на ВІЛ/СНІД та гепатит С за допомогою експрес тесту.

До палатки, яку встановили біля приміщення поліклініки Світловодської ЦРЛ (Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Світловодськ»), хоч і не так активно, як того хотілося б, але почали підходити люди, переважно, середнього віку, аби здати аналіз крові.

Голова Правління Благодійного фонду «Шлях до життя» та за сумісництвом виконавчий директор Кіровоградського відділення ЛЖВ Анатолій Тримбач розповів, що такі акції Фонд проводить досить часто. Тестують усіх бажаючих на предмет захворювання на ВІЛ/СНІД та гепатит С. Процент виявляння хвороб досить високий, адже переважна більшість людей, які бажають здати аналіз, належать до так званої групи ризику. Так, у Світловодську за час роботи медичної палатки, також були виявлені інфіковані. Наступного разу Фонд планує провести таку ж акцію у червні.

Директор Світловодського районного центру соціальних служб Олександр Сідельников наголошує на тому, що інформація про людей, які здали аналізи на ВІЛ/СНІД та гепатит С, абсолютно закрита: медичні працівники не запитують прізвища тих, хто до них прийшов, не ведуть ніяких записів, нічого не вносять до реєстру. Акція спрямована на те, щоб громадяни самі мали змогу перевірити своє здоров’я, і, в разі виявлення хвороби, самостійно звернулися до лікарів за допомогою.

Усі мають знати: якщо хворі на ВІЛ/СНІД вживають відповідні ліки та користуються контрацептивами, вони можуть бути цілком безпечними для соціуму та вести повноцінний спосіб життя.

Світлана Калугіна.