Щороку, 19 серпня в Україні відзначається професійне свято бджолярів – День пасічника.

Спочатку ця дата була встановлена Указом Президента України Леоніда Кучми № 815/97 від 15 серпня 1997 року на підтримку ініціативи Міністерства агропромислового комплексу України та Спілки пасічників України.
Усі види меду складно перерахувати – від медової класики, гречаного меду до лавандового, вересового і інших. Власне, скільки медоносних видів рослин, стільки може бути сортів меду. Однак «мономед» у цій справі неможливий, тому сорти виділяють по основному компоненту. Найпопулярнішим залишається липовий мед, за ним йдуть акацієвий і луговий.
Крім того, у день святкування згадують двох перших видатних пасічників України — Петра Прокоповича (1775-1850), який сконструював перший розбірний вулик ще в 1814 році, і Миколу Вітвіцького (1764-1853), винахідника першого багатоповерхового дзвоноподібного вулика.
Офіційно підтверджено, що кожна сьома тонна світового меду — українська. А на пасіках країни сьогодні «працює» близько п’яти мільйонів бджолиних сімей.
Цікаво, що мед буває навіть «кам’яний», правда це величезна рідкість. Він проводиться дикими бджолами, які замість сот використовують тріщини і щілини в скелях. Через особливий склад і режим зберігання мед швидко кристалізується і набуває вигляду, схожого на камінь льодяника.
Шановні пасічники, нехай ваше життя буде багатим на щастя, добро, а доля стелиться барвистим рушничком достатку, родинного тепла і благодаті. Плідної Вам співпраці, щедрого медозбору, хай здійснюються Ваші мрії і надії, а на столі, щоб завжди був мед, як символ благополуччя і здоров’я!!!

Поширити
"Вісті Світловодщини"