Щороку в останні дні листопада відзначається день пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

191

Жнива скорботи.
Нема в світі вищих братських могил, ніж ті, що заповнені останками безвинних жертв голодомору в Україні
Юрій Семенко.

Щороку в останні дні листопада відзначається день пам’яті жертв голодомору та політичних репресій . Учні та вчителі Федірківського НВК теж долучаються до вшанування пам’яті безневинно убієнних страшним голодом 1932 – 1933 років. Вшановуємо пам’ять тисяч і тисяч земляків – наддніпрянців, хліборобів з діда-прадіда, яких позбавила життя безкровна війна, розв’язана тоталітарним режимом на рубежі тридцятих років минулого століття. В центрі села стоїть пам’ятник, про встановлення якого подбала громада села на чолі із головою Володимиром Джулаєм. Це не формальність, а свідчення глибокої шани до загиблих, невмирущої пам’яті про цю трагічну сторінку історії.

Учні завжди приходять до пам’ятника, садять квіти, поливають їх. А в день відзначення пам’яті проводять виховні години та ламають хлібину, бо хліб вважається святим. Завдяки йому люди жили. Він завжди був дорожчим за золото.

24 листопада учні Федірківського НВК прийшли знов до пам’ятника. Бібліотекар Світлана Джулай приготувала цікаву розповідь про події 1932–1933 років. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих, розломили хлібину. Потім перейшли у сільську бібліотеку, де діти передивилися відеофільм про жахливі роки голодомору, зачитали списки односельців, які загинули, ознайомилися із книжковою виставкою. 25 листопада всі долучилися до акції «Запали свічку».

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

ГОРЯТЬ СВІЧКИ ПАМ’ЯТІ.

І ГОРІТИ ЇМ ВІЧНО.

Людмила Пономаренко, педагог-організатор.

Поширити
"Вісті Світловодщини"