Шукаємо патронатні сім’ї

ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТ?
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.
ЯКА МЕТА ПАТРОНАТУ?
Мета патронату над дитиною – є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
ХТО МОЖЕ СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?

  • Мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
  • Мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
  • Не мають судимості;
  • Стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • Одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
  • Зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
  • Пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей кандидатів у патронатні вихователі.

ЯКИЙ ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ У СІМ’Ї ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ?
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати 3-х місяців.
У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.
Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 6 місяців.
ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Розмір соціальної допомоги на дитину становить 2 прожиткові мінімуми для дітей відповідного віку на місяць.
Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану у сім’ю патронатного вихователя дитину.
У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше як на
50 відсотків.
Розмір грошового забезпечення (оплата праці) патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи на місяць.
За детальною інформацією звертайтеся до Світловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Світловодськ, вул. Павлівська, 13, ІІ поверх, тел. 0675405439