ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ !!!!

425
соціальний захист

Позбавлення дитини сім’ї – це не просто важкий період в житті, а доля, яка дає про себе знати вже з перших днів втрати родини. Життя дитини поза люблячим теплим сімейним оточенням стає відразу важким. У кожного своє уявлення про щастя, але дитина без батьків бути щасливою просто не може. Тільки з підтримки батьків дитина здатна реалізувати весь свій потенціал.

В Україні поширений позитивний досвід сімейних форм виховання: прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, які, фактично, є постійними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Складність полягає у тому, що у разі, наприклад, термінового вилучення дитини із рідної сім’ї у зв’язку із загрозою її життю і здоров’ю, поки у дитини невизначений статус, часто не вдається уникнути потрапляння дитини до інституції, що є травмуючим фактором для дитини у ситуації розлучення з рідною сім’єю.

Патронатна сім’я дає дитині можливість уникнути досвіду інституалізації, а також оптимально поєднує сімейне виховання та високий професійний рівень супроводу дитини до прийняття рішення про постійне її влаштування. Крім цього, послуга патронату, в першу чергу, спрямована на підтримку сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, а, отже, для збереження родини для дитини.

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Гарантовані: грошове забезпечення патронатного вихователя, соціальна допомога на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви сім’я, яка має позитивний досвід виховання власних дітей, проживаєте на території Світловодського району і небайдужі до долі дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримайте інформацію, як тимчасово підтримати дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах на платній основі.

ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТ ?

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

ХТО МОЖЕ СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ ?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

ДІТИ ЯКОГО ВІКУ МОЖУТЬ БУТИ ВЛАШТОВАНІ ПІД ПАТРОНАТ ?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.

ЯКИЙ ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ В ПАТРОНАТІ ?

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини і не повинен перевищувати 3 місяці. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом повинен бути не більшим за 6 місяців.

За детальною інформацією звертайтеся до Світловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м.Світловодськ, вул. В.Бойка, 11, ІІ поверх, тел. 7-24-11

Оксана КИСЕЛЬОВА,
в.о. директора ЦСССДМ.

Поширити
"Вісті Світловодщини"