Слід легалізовувати заробітну плату та трудові відносини

358

У нинішніх кризових умовах актуальною темою залишається боротьба з нелегальною виплатою заробітної та реалізація гарантій оплати праці найманих працівників.

Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів, як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата по­слаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Саме тому надзвичайно важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову місцевих громад.

З метою заохотити роботодавців підвищити розмір заробітних плат та вивести їх з тіні держава вже зробила великий крок у напрямку подолання тіньової зайнятості суттєво зменшивши розмір єдиного соціального внеску. Попри те, що робота державних органів влади у цьому напрямку дуже важлива і необхідна, громадяни повинні зрозуміти, що їм теж варто підключитися до вирішення проблеми невідповідності відносин роботодавця та найманого працівника нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати – у «конверті» або зовсім працюють неофіційно. Таким способом працівник дає можливість роботодавцю ухилятися від сплати податку.

Забезпечення працівників гідною, офіційною заробітною платою та своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників. Кожен з нас має бути свідомим учасником побудови сильної і справедливої держави, а не пасивним спостерігачем, тож проявіть свою громадянську позицію – не погоджуйтесь стати учасником тіньових схем при виплаті заробітної плати.

Шановні працюючі! Легалізація трудових відносин гарантує забезпечення ваших прав і гарантій. Не сприяйте порушенням трудового законодавства!

Шановні роботодавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте у звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне за собою відповідальність перед законодавством.
Управління соціального захисту населення Світловодської районної державної адміністрації завжди готово надати відповідні консультації з трудового законодавства та інших питань в межах своєї компетенції.

Звертайтеся за адресою: м. Світловодськ, вул. Павлівська, буд.13, каб.11 або за тел.2-36-77.

Андрій Поварчук,
начальник управління соціального захисту населення РДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"