Служба автодоріг області виконала весь комплекс ремонтно-будівельних робіт у 2018 році

Загальна динаміка фінансування дорожньої галузі за останні роки свідчить про суттєве збільшення коштів, які спрямовуються державою на будівництво та ремонт доріг. У 2018 році лише першочерговий обсяг фінансування склав 528,7 млн.грн. Про це повідомив начальник Служби автомобільних доріг в області Вадим Коюденко під час апаратної наради голови облдержадміністрації.
Посадовець зазначив, що за рахунок коштів державного бюджету було передбачено 504,8 млн.грн., з них на поточний середній ремонт – 376,2 млн.грн.; на експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт – 120,9 млн.грн.; на будівництво, реконструкцію (проектні роботи майбутніх років) – 3,2 млн.грн. і на капітальний ремонт (проектні роботи майбутніх років) – 4,5 млн.грн.
За рахунок митних коштів у рамках експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів щодо розвитку автомобільних доріг області обласною державною адміністрацією було затверджено перелік об’єктів будівництва та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування на суму 5,8 млн. грн. За ці кошти частково проведені роботи на об?єктах “Будівництво дороги в обхід міста Знам’янка” та “Реконструкції а/д Новомиргород-Велика Виска”, а також розпочаті роботи з поточного середнього ремонту автодороги Знам’янка – Подорожнє.
За рахунок субвенції з обласного бюджету для завершення будівництва автодороги в обхід міста Знам’янка забезпечено фінансування робіт у сумі 18,1 млн.грн.
Посадовець звернув увагу, що цього року у планах з ремонту та будівництва доріг було завершення будівництва дороги в обхід міста Знам’янка та ремонт дороги М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине, а також продовження ремонту дороги Н-14 Олександрівка-Кропвиницький-Миколаїв та початок робіт з ремонту дороги М-22 Полтава-Олександрія.
Станом на кінець першої декади вересня Службою автодоріг уже було виконано весь запланований комплекс ремонтно-будівельних робіт, фінансування яких передбачалось у 2018 році, та навіть перевиконано їх. По-перше, завершено будівництво автодороги в обхід Знам’янки. Побудова цього об’єкту остаточно вирішила транспортну проблему, вивівши весь транзитний транспорт за межі міста. Зазначена дорога протяжністю 6,4 км. має ІІ технічну категорію та будувалась на перспективну інтенсивність руху більш ніж 8000 автомобілів на добу. Загальна вартість будівництва склала 141,3 млн.грн.,
По-друге, завершено роботи з поточного середнього ремонту на 4 із 7 запланованих ділянках доріг: на 2-х ділянках автомобільної дороги М-04 Знам?янка-Луганськ-Ізварине, загальною протяжністю 10 км; на 1 ділянці автодороги М-22 Полтава-Олександрія, протяжністю 8,7 км. та на 1 ділянці автодороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв, протяжністю 10 км.
По-третє, виконано заходи із збереження доріг від передчасного руйнування. Загальний обсяг освоєних вкладень за цим напрямком роботи склав 20,9 млн.грн.
Підсумовуючи сказане, Вадим Коюденко наголосив, що цього року Службі автомобільних доріг було доведено загальний план фінансування в обсязі близько 700 млн.грн., що на 11 % більше минулорічного показника у 628,2 млн.грн. Завдяки такому рівню фінансування до кінця року буде введено в експлуатацію після проведення робіт 56,7 км. оновлених доріг, у тому числі 6,4 км. новозбудованої в обхід Знам’янки
Пресс-служба Кіровоградської ОДА