Смачний і корисний банан

  Банани – один з самих недооцінених фруктів. За екзотичністю вони поступаються іншим фруктам, наприклад, манго, але факт залишається фактом, банани – це смачно, поживно, і в них дуже багато вітамінів та інших корисних речовин. Ці речовини потрібні нам щодня. Приміром, в них є багато клітковини, сахарози, фруктози. Багато хто з нас, купуючи в’язку бананів, не з’їдає її усю відразу. Часто вони зберігаються вдома кілька днів, а то й тиждень. Банани мають зеленувато-жовтий колір і дозрівають поступово. Врешті-решт на них починають з’являтися темні плями, а потім вони повністю стають коричневими. Але, на відміну від інших фруктів, це не означає, що банан зіпсувався. Навпаки, чим темніший банан, тим більше в нім специфічного позаклітинного білку – ФНО. Розшифровується це так – чинник некрозу пухлини. Що це таке? Ця протиракова речовина, яка допомагає боротися з аномальними клітинами в організмі. Дослідження підтверджують, що перезрілі банани містять ФНО, який перешкоджає зростанню пухлинних клітин і запобігає їх поширенню. Разом із високим рівнем антиоксидантів, яких у бананах теж дуже багато, ФНО зміцнює імунну систему. Японські дослідники з’ясували, чим дозрілі ший банан, тим більше він містить клітковини, вітаміну С, вітамінів групи В, калію і антиоксидантів.
  Чим ще корисні банани?
  1) Банани мають антикислотну властивість. Вона допомагає позбутися печії і кислотного рефлюксу. Всього один з’їдений банан може принести відчутне полегшення.
  2) Банани допомагають знизити кров’яний тиск. Через те, що в них багато калію, але мало натрію, вони є відмінним профілактичним засобом від інсульту або серцевого нападу. Банани – це здорова їжа для серця.
  3) Вони надають додаткову енергію. Якщо перед тренуванням ви з’їсте1-2 банани, це дасть вам додатковий заряд енергії для годинного інтенсивного тренування. Низький глікемічний індекс вуглеводів у бананах, вітаміни і мінерали збільшують витривалість вашого організму, а калій запобігає м’язовим судомам.
  4) Банани корисні при анемії. Вони містять необхідну дозу дієтичного заліза, що стимулює вироблення червоних кров’яних тілець і гемоглобіну, а значить посилює приплив крові.
  5) Банани можна вживати без обмежень, навіть якщо ви страждаєте на виразку шлунку. Їх м’яка і кашоподібна текстура обволікає шлунок і захищає його від агресивних кислот.
  6) Банани допомагають впоратися з депресією. А все тому, що в них містяться високий рівень триптофану, який наш організм переробляє в серотонін (той самий “гормон щастя”). Серотонін – нейромедіатор мозку. Він допомагає людині розслабитися, відчути себе щасливим та й просто покращує настрій.
  7) Банани сприяють поліпшенню травлення. А ще мають послаблюючий ефект. Все тому, що в них досить багато клітковини, яка стимулює регулярні рухи кишківника і забезпечує полегшення при закрепах.
  8) Банани корисні при нервових розладах і ПМС. Вони допомагають регулювати рівень цукру в крові. Ще в них багато вітамінів групи В, які заспокоюють нервову систему і допомагають розслабитися.
  9) Допомагають терморегуляції тіла. Якщо з’їсти банан в жаркий день, то це допоможе понизити температуру тіла. Те ж саме можна виконати, наприклад, при застуді.
  Але не лише перезрілі банани корисні. Незрілі плоди теж потрібні. У них, зокрема, мало цукру, тому їх можна їсти людям з другою стадією діабету. Крім того, вони містять пробіотичні бактерії. Також із-за високого вмісту крохмалю незрілі банани швидше викликають почуття ситості.