Співає «Горлиця» – співає душа

Нікого не здивую, коли скажу, що для українців пісня необхідна, як повітря – у ній щедра мудрість народна, у ній цілюще джерело, яке ми і забували, і згадували, але без якого ми не є собою. Бо вона, як батьківська земля – і сумує, і біль тамує і зцілює.
У Григорівці, як майже усюди, співають усі – від наймолодших і до найстарших – співають батьки, їхні діти, виступають цілі покоління григорівчан. Відносно недавно, а якщо бути точними, то у травні 2017 року своє існування розпочав жіночий вокальний колектив «Горлиця», у якому співають Ольга Ворошилова, Людмила Коршенко, Ганна Рожкова, Лідія Погонець і Олена Ільченко, яка також є художнім керівником колективу.
– Пісня завжди була у нашому житті, – говорить Олена Іванівна Ільченко. – У кожної за плечима ціле життя – перипетії долі та випробування, дороги, робота, а сьогодні вже дорослі діти, онуки. Ганна Петрівна, Ольга Іванівна і Лідія Антонівна – вчителі, які більше 30 років присвятили педагогічній ниві, Людмила Іванівна – соціальний працівник, її покликання – допомагати близьким. Я за освітою теж педагог, але колись також працювала у нашому Григорівському Будинку культури. Потім ми з родиною переїхали до Чигирина, але через 20 років все таки повернулися у рідне село.
40 років у Григорівському вокальному колективі співала моя мати, Валентина Йосипівна Горобець, збереглися фото, на яких вона разом із сестрами та хоровим колективом виступають на святі. А сьогодні ми збираємося щотижня у Будинку культури.
Перший виступ «Горлиці» відбувся на святі Івана Купала минулого року. Тоді григорівчани святкували його біля місцевої водойми. Односельцям дуже сподобався виступ молодого колективу. Відтоді жодне сільське свято не обходиться без «Горлиці». У цьому році колектив виступав у Павлівці під час святкування Дня району, та на туристичному фестивалі.
– До репертуару включаємо пісні, які знаходимо самі чи радить наш музичний керівник Віктор Сердюченко, який також готує і аранжування, – говорить Олена Іванівна. – Загалом у репертуарі колективу близько тридцяти пісень. Це і українські народні і сучасні пісні. Одним словом виконуємо те, що подобається нам – тоді пісню співає сама душа і це обов’язково сподобається слухачам.
А ще хочеться подякувати сільській раді за те, що у цьому році на День села ми виступали у нових гарних костюмах, матеріал та фасон яких ми вибирали самі. Пошила нам їх наша односельчанка Катерина Саморокова, якій ми теж щиро вдячні.
– Для нас «Горлиця» стала відрадою. Щотижня ми з радістю збираємося на репетиції. Співаємо – і душа молодіє, з плечей спадають роки. Часто, у життєвій круговерті ми забуваємо, що наше життя прекрасне у всіх своїх проявах. Так, ми бабусі. Але наше щастя – наші діти і онуки, тому ми щасливі молоді бабусі, а значить ще все попереду.
Ніна Сокуренко.