Справжні українці, з яких починаються добрі справи

17 листопада Світловодські волонтери ГО «Іволга» і Спілки учасників АТО Дарія Ільїна і Олександр Скотніков в черговий раз відвідали наших бійців на передовій під Пісками.

287

Донеччина зустріла нас примарною тишею і морозною прохолодою. До першого пункту прибули о 4.30 ранку, тому мали змогу дві години подрімати. А потім трішки розвантажились і поїхали далі.

Жителі міста і району зібрали матраци, ковдри, газові балони для буржуйок, продукти, теплі речі, в’язані шкарпетки і домашні смаколики. З газових балонів волонтери Спілки учасників АТО виготовили три буржуйки, а з решти майструватимемо бойлери, аби у бійців завжди була гаряча вода.

За кошти, які надійшли від небайдужих людей, закупили 200м плівки, 250м утеплювача, бензопилу, 100м електродроту, 8кг цвяхів, 20 шт. економламп, 10 пачок прального порошку, 50 пар теплих устілок та інші необхідні речі.

Волонтери Спілки учасників АТО придбали домкрат на 20 т, запчастини, три мішки капусти, 80 кг свіжих карасиків.

До збору долучилися і жителі Ми­кільсь­кого – зібрали матраци, ковдри, овочі і консервацію, а ще 1000 грн. Хочу відзначити, що в основному це зібрали люди похилого віку, яким відомо не з книжок і телевізорів, що таке війна.

Низький уклін вам, Галина Жильцова, Анна Єрмолаєва, Марія Новікова, Катерина Амбросова, Світлана Бондаренко.

Окремо дякуємо Тамарі Коваленко, Софії Гончаровій, Любові Кірєєвій і Наталії Беззубченко.

Після конкурсу «Супер бабуся» у Глинську наші конкурсантки передали свої запашні короваї на передову. Ніщо так не зігріває душу, як аромат хліба, випеченого материнськими руками.

Жителі Ревівського мікрорайону Тетяна і Костянтин Макарови організували збір гостинців по вул. Соборності України. Зібрали теплі речі, овочі, консервацію та приготували смачні пироги і вареники. Вдячна безмежно вам, а також Наталії Носенко, Ользі Дубині, Олегу Полєжаю, Олександру Стороженку, Варварі Хрієнко, Тамарі Пустовіт, Галині Стороженко, Наталії Широкій, Вірі Сердюк, Віктору Паську, Любові Даскал, Валентині Ворошиловій.

Зустріч із добрадівцями зворушила мене до сліз. Люди з обмеженими фізичними можливостями зібрали для бійців у Центрі реабілітації інвалідів (керівник Олена Шангіна) ковдри, постільну білизну, теплі речі, консервацію і 300 грн. Дякую, мої рідні: Олена і Антоніна Шангіни, Сергій Михайленко, Іван Якименко, Юрій Борщ, Михайло Мірошниченко, Марина Власова, Роман Шавловський, Тетяна Літвінова, Анна Хмуріна.

Мої «золоті павучки» і «працелюбні мурашки» з волонтерської групи «Голубка» власноруч пошили матрац, подушки, сплели маскувальну сітку, шкарпетки і рукавички, приготували бійцям 7л «вітамінної бомби» від застуди, передали цигарки і 1500 грн. Дякую Наталії Задорожній та Ірині Вараксі за всіх «павучків».

Як завжди, наші постійні благодійники Олена та Олександр Дзюники (магазин «Мастертекс») привезли теплі ковдри, шкарпетки, рушники і одеколон «Трійний» для розтирання. Колектив СПД «Коханюк Світловодська паляниця» – три мішки хліба, сухарі і печиво.

А про учнів молодших класів Світловодської школи №10 взагалі можна багато писати – діти завжди активно долучаються до підготовки поїздок, а цього разу намалювали бійцям зворушливі малюнки і вказали свої телефони, тому й отримали дзвінки з передової.

Зустрілися з нашими земляками Миколою Литвиненком, Андрієм Кадюком, В’ячеславом Русановим, передали передачі від рідних, речі, які вони замовляли, і, звичайно ж, частинку нашого тепла і любові.

Наші «сонечка» з позицій діставалися до нас хто на чому: хто пішки, хто на ЗІЛу, а наш Рижий примчав на БТРі.

Жаль, що не можу розповісти все, чим порадували нас бійці, але, повірте, наші сини – справжні герої. Я неодноразово писала, що Світловодщина має пишатися своїми героями – і загиблими, і живими.

В іншому підрозділі нас теж з нетерпінням чекали. Зустріч з «Мартіном», думала не переживу, адже він служив з моїм сином з 2014 року. Вчепилася в нього, а перед очима калейдоскоп подій з 31 липня 2014 року, коли я їздила до них в Мелітополь. Здавалося, що поряд з ним зараз з’явиться Андрій… Хлопці не дочекалися буржуйки і в кухні-бліндажі змайстрували пічку, кажуть, краще за буржуйку. Пригощали смачним сніданком, особливо сподобалось копчене сало, яке самі готують. Спілкувались, фотографувались… Бійців особливо вразив коровай – говорили, що такої краси ще не бачили. Після нашого від’їзду солдати розділили привезене «добро» і доправили на інші ВОПи.

Кожна зустріч з нашими захисниками незабутня і ніколи вже не повториться. Якби моя воля, віддала б їм все, закрила б собою від ворожої кулі, тільки б були живі, тільки б ми не отримували більше страшних звісток. І я щиро вірю, що цей час скоро настане.

14 жовтня, на День Захисника України ми теж були у бійців, але я виставила тільки фотозвіт, тому буду дякувати всім небайдужим за дві поїздки.

Багато щирих і теплих слів хочу сказати всім, хто допомагає нашим Збройним Силам. Ви – найкращі, ви – СПРАВЖНІ УКРАЇНЦІ: Ірина Левіцька, Людмила Цимбал, Наталя Крівченко, Богдан Дроздов, Микола Арістаров, Ірина Білоконенко, Сергій Маліновський, Віра Лимарь, Лідія Тето, Сергій Шинкаренко, Світлана Векленко, Галина Нечай, Світлана Березюк, сім’я Кравченків, пан Леонід, мої УКРОПчики, Людмила Мусієнко, Сергій Савченко, Оксана Фросіняк, Олексій Мірошниченко, Михайло Бежан, Долинська міська організація УКРОП; керівники фермерських господарств Галина Зуєнко, Юрій Ющенко; депутати Світловодської районної ради Олег Медяник, Сергій Черкавський, Іван Середа, Андраник Тартикян, Тетяна Адактуєва: колектив управління каналу «Дніпро-Інгулець». Дякую голові Світловодської районної державної адміністрації Сергію Твердовському за постійну фінансову та організаційну підтримку. Рідні мої, вдячні вам до неба за допомогу!

Наступну поїздку плануємо 15 грудня, перед Днем Святого Миколая. Дуже прошу, долучайтеся, потрібно багато різної всячини, а особливо хотілося б потішити хлопців домашніми смаколиками, щоб вони відчули тепло сімейного вогнища.
Приходьте – вул. Приморсь­ка, 60; телефонуйте – 0680678497.

Карта Приватбанку 5168 7420 2289 6702 Ільїна Дарія Дмитрівна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"