Стоматологія: як побороти страх і що потрібно знати про похід до лікаря?

  12 вересня – Міжнародний день здорової порожнини рота

  443
  Стоматолог здорові зуби

  Більшість людей з дитинства панічно бояться стоматологів. Страх перед походом в зубну клініку зазвичай стає причиною того, що навіть незначні проблеми перетворюються в великі. Так, камені на зубах або карієс можуть призвести до того, що зуб не можливо буде врятувати. Зрозуміло, що в такому випадку необхідні заходи будуть не тільки більш болючими, але і зажадають великих витрат. Тому важливо розуміти, що профілактика завжди дешевше лікування.

  Стоматолог здорові зуби

  Перш ніж позбутися страху перед стоматологом необхідно зрозуміти причину його існування. Найчастіше цей страх ґрунтується на невдалому досвіді.

  В стоматологічному відділенні Світловодської ЦРЛ працюють кращі фахівці, в місті розвивається здорова конкуренція. В роботі лікарі-стоматологи користуються новітніми стоматологічними матеріалами, працюють на турбінних установках, використовують великий ряд анестетиків – все це спрямоване на гарний косметичний та безболісний ефекти при лікуванні стоматологічних захворювань. За 8 місяців 2017 року надана стоматологічна допомога 25305 мешканцям міста та району, з них 61130- діти. Також надана ортопедична допомога, а саме запротезовано 5222 чоловіка, з них 22 інваліда, 45 учасників бойових дій та УВ, ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 9 чоловік.

  Одним з основних напрямків роботи лікарів-стоматологів є профілактика стоматологічних захворювань. Для цього щороку проводяться дворазові профілактичні медичні огляди учнів шкіл, шкіл-інтернатів, дошкільних закладів та людей похилого віку Власівського пансіонату.

  Готуючись до відвідування лікаря-стоматолога необхідно врахувати наступне: відмовтеся від спиртного в день прийому і напередодні; подбайте про особисту гігієну: почистіть зуби; не їжте і не пийте після того, як почистили ротову порожнину; візьміть з собою серветки про всяк випадок.

  Крім того, якщо Ви вагітні, проконсультуйтеся у лікаря, можливо, що ряд процедур Вам протипоказано.

  Сергій Сушко, завідуючий стоматологічним відділенням Світловодської ЦРЛ.