Страховий стаж та право виходу на пенсію з 2018 року

166

ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» були внесені зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в тому числі щодо набуття громадянами права на пенсію.

У 2018 році пенсія за віком громадянам після досягнення ними 60 років призначається за наявності не менше 25 років страхового стажу. У разі, якщо страхового стажу недостатньо, право на призначення пенсії за віком настає після досягнення особою 63-річного віку і за наявності страхового стажу від 15 до 25 років. А уже у 2019 році право на призначення пенсії за віком настане після досягнення особою 65 років за наявності страхового стажу від 15 до 16 років.

Якщо людина досягла пенсійного віку до 1 січня 2018 року, то право на пенсію визначається за наявності страхового стажу не менше 15-ти років по 31 грудня 2017 року.

Наявність необхідного страхового стажу визначається на дату досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і не залежить від дати звернення за призначенням пенсії.

Необхідний страховий стаж, що дає право для виходу на пенсію, буде поступово збільшуватись, і до 2028 року досягне: 35 років (для осіб 60-річного віку), 25-35 років (для осіб 63-річного віку) і 15-25 років (для осіб 65-річного віку).

Новою нормою ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є положення про можливість призначення пенсії за віком незалежно від віку. Так, починаючи з 1 січня 2028 року за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу пенсію за віком призначатимуть незалежно від віку.

Фахівці Пенсійного фонду області рекомендують громадянам у разі виникнення питань щодо набуття права виходу на пенсію, обрахування періодів необхідного страхового стажу та визначення оптимальних для людини термінів виходу на пенсію звертатися до органів Пенсійного фонду України – підрозділів обслуговування громадян (сервісних центрів) ПФУ. Створені та працюють за визначеними графіками віддалені робочі місця фахівців Фонду на базі сільських і селищних рад, ОТГ, організацій, ЦНАПів, де кожен зможе отримати повну і вичерпну інформацію та допомогу у вирішенні пенсійних питань.

Антоніна Торшина, начальник управління застосування пенсійного законодавства головного управління ПФУ в Кіровоградській обл.

Поширити
"Вісті Світловодщини"