Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я !

  626

  стихійна торговля

  Здавалося б, що може бути поганого в тому, щоб з самого ранку вийти на стихійний ринок та купити свіже молоко чи сметану? Зручно і швидко… Але не завжди корисно! Продукти, які продаються з землі, можуть викликати різноманітні шлункові захворювання. Лікарі взагалі забороняють споживати продукцію з стихійних ринків, а контролюючі органи постійно здійснюють рейди, аби розігнати торговців, але це не допомагає. Хто винен? Ще до кризи громадяні віддавали перевагу базарам, а не супермаркетам та гіпермаркетам, мовляв у останній ціни захмарні. З приходом кризи та падінням доходів населення велика частина клієнтів «цивілізованих магазинів» все ж таки відправилася на ринок. Якщо ж купівля овочів та фруктів на ринках – справа більш-менш прийнятна, то молочних продуктів, м’яса, риби в спекотні дні – м’яко кажучи, ризикована.

  Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. Такі місця є – це спеціально облаштовані продовольчі ринки, на яких працюють усі відповідні служби, які перевіряють продукцію, починаючи з м’яса та риби, а закінчуючи крупами та фруктами. Цю кількість значно перевищують стихійні базари, які створюються у місцях, де є найбільше скупчення людей. Закон вимагає: м’ясо та інші продукти забою тварин підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи. Це і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача. Торгівля на землі переслідується. Місць на ринках вистачає, але на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження.

  Перед тим як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім і інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження медиків, що купівля продуктів на землі – великий ризик!

  Чим небезпечні продукти зі стихійних ринків:

  1. Якість продуктів ніхто не перевіряє.
  2. Харчі продаються прямо з асфальту, який «кишить» мікробами. Придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання.
  3. На стихійних ринках немає торгових місць, що є негігієнічним та виглядає неетично.
  4. Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших інстанцій. В разі отруєння продуктами з такого базару потерпілому не буде до кого пред’явити звинувачення.

  В черговий раз звертаємося до мешканців Світловодського району із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!

  Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, управління Держпродспоживслужби в Світловодському районі