СТИХІЙНІЙ ТОРГІВЛІ ‒ «НІ»!

284

Це негативне явище, яке важко викоренити, але щороку з несанкціонованими місцями торгівлі ведеться боротьба, яка триває давно. І сьогодні – це загальнолюдська проблема, яку намагаються щороку вирішити відповідні служби.

Починаючи з весняної пори року зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. Громадянин не замислюється над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків. Ті громадяни, які надають перевагу продуктам харчування, що реалізують із землі, не замислюються про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувались. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих.

Несанкціонована торгівля продуктами харчування може спричинити харчове отруєння людей, оскільки ця продукція реалізується без відповідної документації та з порушенням санітарних вимог. Громадяни не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупок в несанкціонованих місцях торгівлі. Кожен покупець, який купує їжу на вулиці бере повну відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки у більшості випадків вулична торгівля в Україні незаконна. Таким чином, порушується громадський порядок, постійно вчиняються адміністративні правопорушення за ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях) та ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності). Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

Насамперед звертаємося до жителів району, з проханням самим подбати про власне здоров’я і здоров’я своїх близьких та не купувати продукти харчування у невстановлених для того місцях, лише не маючи попиту серед покупців можна викоренити дану проблему.

Світловодський районний відділ

ГУ Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області.