Субсидії “живими грошима” можуть скасувати тим, хто вчасно не платить за комуналку

Громадяни, які отримали на руки гроші в рамках монетизації субсидії, але не платитимуть за житлово-комунальні послуги, ризикують залишитися без цього виду допомоги від держави на наступний період, допоки не виплатять цей борг.
Про це міністр соціальної політики України Андрій Рева сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укр­інформу.
«По нинішньому законодавству, якщо людина має заборгованість у понад один місяць на суму більше 340 грн., ми не призначаємо субсидію на наступний період, допоки вона цей борг не погасить. Отже, якщо ви отримуєте субсидію і у вас виникла заборгованість по сплаті за житлово-комунальні послуги, допоки ви не погасите цю заборгованість, субсидії на наступний термін просто призначена не буде»,– сказав Рева.
За його словами, після того як громадянин сплатить цей борг, цю допомогу буде перепризначено. «Але я думаю, що ми внесемо зміни у постанову, і той, хто допускав прострочення оплати, маючи на руках гроші, буде протягом наступного часу отримати субсидію уже у безготівковій формі, а потім, якщо все буде нормально, то зможе знову перейти на субсидії у готівковій формі», – сказав урядовець.
– Поки що, – додав Рева, – не можна точно сказати, чи дійсно люди понесли монетизовані гроші платити за комуналку, чи використали не за призначенням. Повна картина буде зрозумілою після 15 квітня. Але він переконаний: люди свідомі і великих проблем з оплатою комунальних послуг не буде.
Як зазначив міністр соцполітики, механізм перепризначення субсидії та умови призначення не змінюються, зай­вий раз громадян не потрібно ходити за довідками.
Загалом, за словами Реви, громадянам України вже виплачено близько 5 мільярдів 400 мільйонів гривень монетизованих субсидій.
Як повідомляв Укрінформ, у держбюджеті на 2019 рік на субсидії закладено 55 млрд. грн., з яких 12 млрд. грн. українці мають отримати «живими коштами». Старт монетизації субсидій дали у березні 2019 року.
Прем’єр Володимир Гройсман попередив, що на початку монетизації субсидій можуть бути певні недоліки, оскільки такий процес запускається вперше.
Раніше Президент Петро Порошенко заявив, що середній розмір субсидії в Україні – 1500 грн.
За інформацією Укрінформ.