Суд залишив у СІЗО вербувальників, через яких у Росії українських заробітчан ув’язнюють за наркокур’єрство

У російських в'язницях перебуває близько тисячі українців за статтею про наркотики.

318

Залишити під вартою чи відпустити. Долю вербувальників, які ошукали і довели до російської тюрми українських заробітчан, вирішував Солом’янський суд столиці.

Понад тисяча українців, які спокусились на “вигідну” роботу в Росії, потрапили за ґрати
У Росії українців змусили працювати наркокур’єрами. Їх спіймали і засудили. Таких уже понад тисяча. І найстрашніше: попри те, що чотирьох зловмисників затримано, схема досі працює.

Молоді люди стали наркокур’єрами мимоволі. Їх та інших – на загал понад тисячу осіб – у Росії засудили за торгівлю наркотиками. Ті, хто їх вербував, нині на лаві підсудних у Солом’янському суді Києва. Троє затриманих у СІЗО, один – під домашнім арештом. Лише він у залі – особисто. Разом з адвокатом. Від коментарів відмовляється. Інші підозрювані – на скайп-зв’язку зі своїх камер. Їхніх облич на екрані не видно.

На минулому засіданні вербувальники погрожували батькам потерпілих розправою – просто в залі суду. Оксана Поліщук з донькою все це знімали на відео. Оксанин 24-річний син Юрій у Твері, в колонії суворого режиму. Йому дали 10 із половиною років. Жінка каже, оголошення побачили в метро. За доставку інтернет-товарів хлопцю пообіцяли на тиждень майже п’ять тисяч гривень, безкоштовне навчання та проживання. Але коли Юрій зрозумів, що в посилках – наркотики, і відмовлявся працювати – пішли погрози.

“Дали йому телефон, якісь там програмки, за якими за ним слідкували. І коли він хотів повертатись, його одразу ж здали”, – говорить мама засудженого Юрія Поліщука Оксана Поліщук.

“Там дуже багато з ним з України. Причому, за тією ж статтею. Взагалі 200, але насправді тисячі українців, в СІЗО туди, казав, десятками поступали”, – каже сестра Юрія Ангеліна.

Оголошення про роботу – досі в Мережі. Хоча номери телефонів уже застрарілі. Але зловмисники знайшли інші методи, як заманювати довірливих заробітчан у пастку. Тепер працює сарафанне радіо. Мовляв, знайомий знайомого рекомендував хорошу роботу в Росії.

Саме так на гачок цього літа потрапив син Яни Магузи. Дмитру лиш 18 років. В один день йому купили квитки, дали телефон зі спеціальною програмою, він зібрався і поїхав до Москви. Яна відмовляла, але син сказав, що роботу знайшов через знайомого – усе буде гаразд. За місяць їй зателефонував слідчий із Росії.

“У картриджі, який він перевозив, була наркотична речовина, із якої роблять спайс. Усередині картриджа його відтисків пальців не знайшли. Він був настільки заляканий, що нічого не міг написати навіть і сказати”, – говорить мама затриманого Дмитра Яна Магуза.

Зараз її син у московському СІЗО. Жінка найняла адвоката і сподівається, що зможе повернути хлопця додому.

Тим часом Солом’янський суд залишив вербувальників під вартою. Мін’юст радить потерпілим не мовчати. Юристи отримують сотні листів із Росії. Але єдине, чим можуть зарадити, – перевести засуджених відбувати покарання вдома, в Україні.

Алла Хоцянівська

Джерело

Поширити
"Вісті Світловодщини"