«Суперчитач Світловодського району – 2017»

У вівторок, 4 квітня, у приміщенні районного Будинку культури відбувся ІІІ районний етап конкурсу у рамках «Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2017», організатором якого виступила Громадська організація «Форум видавців» місто Львів.
Конкурс проводився з метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращої української та світової літератури, посилення ролі читання в житті дітей та підлітків.
На районний етап завітали переможці 1 та 2-го етапу відбіркового конкурсу: шестикласниця Амалія Вороніна та семикласниця Альона Таран з Великої Андрусівки, учениці 6 класу Дар’я Татаренко з Глинська, Ірина Кулинич з Григорівки, Надія Марарь з Золотарівки та семикласники Анастасія Бражник і Віта Полімонова з Подорожнього, Назарій Гарасько з Миронівки, Анастасія Харечкіна з Микільська. Всі вони, разом із сільськими бібліотекарями, приїхали боротися за звання «Суперчитач Світловодського району – 2017».
Виступи учасників оцінювали професійне журі Наталія Гарасько – голова районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів, вчитель української мови та літератури Миронівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступеня, директор Світловодської районної бібліотеки Юлія Похілова, провідний методист із Захарівського музею історії, голова Світловодського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Т. Шевченка Сергій Гайдук, завідуюча Григорівською сільською бібліотекою Марина Куліш, завідуюча Микільською сільською бібліотекою Ольга Челнакова, вихователь дитячого закладу Подорожненського НВК Наталія Габа, яка у 2007 році стала переможцем районного етапу та брала участь у обласному конкурсі.
За відведенні умовами конкурсу 3 хвилини діти представляли себе у «Візитній картці», далі, брали участь у інтелектуально-літературній грі «Суперчитач – 2017», де у вигляді електронної презентації відповідали на два завдання, окремо для учнів 6 і 7 класу. Та, основним завданням для учасників стала перевірка знань літератури поза шкільною програмою. Переглядаючи читацькі щоденники, члени журі на вибір запитували учнів про прочитані книжки, задавали питання. Діти давали змістовні відповіді, розповідали про свої літературні уподобання, а дехто читав власні вірші.
Хочу зазначити, що, у складі журі працювали компетентні фахівці, які неодноразово брали участь у районному етапі конкурсу в інші роки та перебували глядачами на обласному етапі. Для кожного члена журі надавався окремий протокол, у якому вони виставляли оцінки кожному учаснику, які потім передали координатору для виведення середнього балу. Таким чином визначили переможців районного етапу конкурсу. Ними стали читачі сільських бібліотек: шестикласниця Дар’я Татаренко з Глинська та семикласник Назарій Гарасько з Миронівки, які отримали від районної бібліотеки дипломи із званням Суперчитача Світловодського району 2017 року. Інші учасники конкурсу отримали подяки від бібліотеки. Від спонсорів – магазину «Глобус» та приватного підприємця Світлани Вербицької, відділу косметики та парфумерії магазину «3000 тисячі і одна дрібниця» усі учасники отримали подарунки і заохочувальні призи. Крім спонсорських подарунків, переможці отримали книги, які вручив Сергій Гайдук.
Обидва переможці мають взяти участь у наступному обласному етапі конкурсу, який відбудеться 27 квітня у обласній бібліотеці для дітей імені Т. Шевченка у Кропивницькому. А як пощастить, можливо й поїдуть до Львова на фестиваль Книгоманії.
Побажаємо їм успіхів і перемоги!
Щира вдячність всім учасникам конкурсу, бібліотечним працівникам, вчителям, батькам, які підготували конкурсантів та дали змогу своїм вихованцям показати здібності, любов до читання, знання та ерудицію.
Тетяна Гуріна, бібліотекар районної бібліотеки.

Поширити
"Вісті Світловодщини"