«Світловодщина-2017» туристичний фестиваль

Феєричне свято відбулося 1 травня на набережній нашого міста. Фестиваль проводиться вже третій рік поспіль, обравши за мету популяризувати туристичні об’єкти Світловодщини, презентувати тематичні проекти та програми, привернути увагу до української народної творчості, традицій та обрядів, сприяти розвитку народних ремесел, декоративно-ужиткового та художнього мистецтва, виявлення здібної, обдарованої, талановитої молоді та покращення інвестиційної привабливості регіону.

На фестиваль завітало багато дорослих і маленьких жителів нашого міста та району. І їм було що подивитись. Для гостей працювало три майданчики: «Презентаційний», «Дитячий» та «Мистецький» де і відбулося урочисте відкриття фестивалю. Учасників та гостей свята привітав голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, а помічник народного депутата Олеся Довгого Марина Саакян передала вітання від народного обранця і побажала всім добра і миру.

На заході презентували виставку молодих художників, фото-виставку, яку підготував директор районного Центру дитячої та юнацької творчості Сергій Косенко та виставку-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, в якій взяли участь більше 20 майстрів Світловодщини, Кременчука, Дніпра та Івано-Франківська.

Концертна програма об’єднала виступи аматорських та професійних колективів. Світловодський районний Будинок культури представляли народні вокальні ансамблі «Мрія» (керівник Юлія Мартиненко), «Дніпряночка» (керівник Надія Татарнікова) солісти, дуети і тріо. Хореографічі номери представили колектив Власівського Будинку культури «Світоч» (керівники Алла Педько та Анна Коваленко), Софійка Барадуля та члени Крилівської спілки поляків Михайло Штивола та Валерія Павлюк.

Почесними гостями фестивалю були Академічний ансамбль музики, пісні і танцю «Зоряни» (керівник народна артистка України Антоніна Червінська) та ансамбль «Єлизавет-ретро» (керівник Олена Фурманова).

Продовжили концертну програму вокальний ансамбль Павлишського Будинку культури Онуфріївського району «Павлишанка» (керівник Микола Богданов), та вокальні ансамблі «Сузір’я» (Велика Скельова), «Вербиченька» та фольклорна група «Криниченька» (Глинськ), «Подорожанка» (Подорожнє), «Рябинушка» (Микільске), «Яворина» (Калантаїв), «Горлиця» (Велика Андрусівка).

Протягом свята паралельно працювали всі три майданчики. На «Презентаційному» відбулася презентація краєзнавчого конкурсу «Малі села», яку провів провідний методист з охорони культурної спадщини Захарівського музею історії Сергій Гайдук за участі сільських бібліотекарів та учнів шкіл району, а директор музею Віра Царенко та зберігач фондів Любов Шкирай презентували туристичні маршрути Світловодщини.

День проведення фестивалю був ясним, але не зовсім теплим, Але як говорять: «Заграє гармошка – на душі теплішає». І дійсно, гармоністи так захопили глядачів, що ті зігрівалися у танці. На святі вигравали музики з Власівки – Микола Панченко, Віктор Катречко, Василь Стеценко; зі Світловодська – Анатолій Хорольський та гармоністи з Кропивницькогоякі є учасниками обласного проекту «Грай гармонь» – група «Три музики», керівник Михайло Семенов.

На дитячому майданчику було весело і гамірно. Діти міста і району мали змогу проявити свої творчі здібності в конкурсі «Малюнок на парапеті», а розважальна програма була насичена виступами Світловодського клубу «Умка», циркових студій Кременчука та Світловодська. Діти з великим задоволення «ходили» з інструктором по канатним доріжкам, а ще купували сувеніри, смакували солодкою «ватою», та фотографувалися з аніматорами  з Кременчука.

Офіційна частина фестивалю завершилась близько шостої години вечора, всіх учасників нагородили дипломами, а гостям вручили короваї, які з любов’ю виготовили майстрині з «Паляниці».

Свято продовжилося молодіжною програмою – виступами гурту «Простір» з Чигирина, Віктора Сердюченка з Григорівки та молодіжною дискотекою.

Щиро дякуємо спонсорам, які надали вагому допомогу у проведенні туристичного фестивалю, а саме: Кременчуцькій ГЕС та директору Сергію Яременку, підприємствам «Королівський смак» (директор Віктор Король), «Світ Сир» (директор Олег Медяник), «Паляниця» (директор Анатолій Калашнік), Світловодському лісовому господарству (директор Олександр Ісаєв), Українській спілці промисловців та підприємців (голова Михайло Бур´янський), магазину «Глобус» (директор Наталія Кривченко).

Ольга Тітова.

Сергій Твердовський
Сергій Твердовський