Світловодщина відзначила день пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

Окрім болю та втрат війна не несе нічого. Протягом усієї історії людство переконується у цій простій істині, але наполегливо продовжує воювати.
Війна, у якій брали участь 150 тисяч наших співвітчизників, з них 3360 загинули, 72 пропали безвісти або потрапили у полон, закінчилася двадцять вісім років тому. Афганська війна забрала синів у 2729 українських матерів, зробила вдовами більш як пів тисячі жінок, а сиротами – 711 дітей. Пораненими з Афганістану повернулося 8 тисяч українців, а понад 6 тисяч залишилося інвалідами. Зараз інвалідність має кожен п’ятий український “афганець”.
15 лютого 1989 року командувач 40-ю армією обмеженого контингенту Радянських Військ в Афганістані генерал-лейтенант Борис Громов перетнув міст через річку Амудар’ю, повідомивши, що за ним на території Афганістану не залишилося жодного радянського солдата. Цього дня ми вшановуємо мужність та героїзм тих, хто брав участь у міжнародних конфліктах. Часто втягнуті не у свою війну, військові втрачали найдорожче – свободу, друзів, майбутнє, життя, та попри це лишалися вірними присязі і своїй Батьківщині.

15 лютого перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Орленко та голова районної ради Роман Домбровський привітали жителів району, які відстоювали честь своєї держави за її межами. Можновладці щиро побажали їм добра та миру, родинного благополуччя і злагоди.
– Батьківщину не обирають, і ми щиро пишаємося нашими земляками, які були вірними присязі та гідно несли службу у гарячих точках. І сьогодні ці мужні чоловіки не стоять осторонь подій, що відбуваються у нашій державі та всіляко допо
магають нашій армії, яка боронить територіальну цілісність України на Сході нашої держави, – наголосив у своєму зверненні до воїнів-інтернаціоналістів голова районної ради Роман Домбровський.

Присутні отримали подарунки від голів Світловодської районної державної адміністрації, районної ради та торгівельної марки “Королівський смак”.
Після цього відбувся урочистий мітинг біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям, у якому взяли участь заступник голови районної ради Олексій
Шаповал та перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Орленко, ВО голови міськрайонної спілки воїнів-афганців “Перевал” воїн-інтернаціоналіст, учасник бойових дій Сергій Волков, міський голова Валентин Козярчук, заступник міського голови Ірина Щербина, громада Світловодщини.
У афганській війні Світловодськ втратив сім юнаків. У цей день
родини загиблих отримали від міської влади сертифікати на грошову допомогу.
Пам’ять про загиблих воїнів-інтернаціоналістів вшанували хвилиною мовчання. Представники влади та присутні на заході поклали до пам’ятного знаку квіти – знак нашої пам’яті та шани тих, хто гідно відстоював інтереси своєї держави за її межами.
Ніна Сокуренко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"