Світловодщина зустрічала гостей із Литви

Минулого тижня в акваторії Кременчуцького водосховища з‘явилося незвичайне судно, яке пришвартувалася до берега на території яхт-клубу «Кристал». Це були гості із Литви, яких зустріли депутат районної ради, краєзнавець Микола СЕРЕДЕНКО та директор яхт-клубу «Кристал» Іван ЮХИМЕНКО. Продюсер цього проекту – відомий у Литві телеведучий, журналіст суспільного радіо і телебачення Литви пан Едмундес Якілайтіс розповів, що дана експедиція – це проект литовського суспільного телебачення спільно з Вільнюським університетом, факультетом історії. Четвертий рік відбувається подорож на човні. Розпочалася акція три роки тому з Неману. Її учасники пройшли Білорусь, потім – Литву. Минулого року човен ішов Віслою через Польщу. Цього року експедиція іде Дніпром з Чорнобиля (по Прип’яті) до Чорного моря.

– Протягом цьогорічної подорожі ми готуємо 28 телевізійних передач, в яких розповідаємо про історію України, її природу, традиції, національні страви тощо. А також шукаємо спільні моменти історії Литви і України, в першу чергу тієї доби, коли значна території нинішньої України входила до складу Великого князівства Литовського, – говорить пан Якілайтіс. – До складу експедиції по Дніпру ввійшли знамениті в Литві журналісти, телеведучі, експерти, історики, етнографи, біологи та інші, всього 42 особи. У своїх передачах ми намагаємося зруйнувати міф, який формує, в основному, російська історіографія, що Україна не має своєї історії державотворення, своїх традицій, бо весь час була «під Росією». Ми надаємо жителям Литви інформацію про вашу державу, нові факти її становлення. Ми розповідаємо про Україну доби козаччини, про український гетьманат, про ситуацію на початку ХХ століття, про боротьбу українського народу за незалежність. Я переконаний, ті телеглядачі, які переглянуть наші передачі, знатимуть про Україну набагато більше, аніж знали до сьогодні, – зазначив Едмундес Якілайтіс.

Ось такою є мета цієї тритижневої подорожі – розповісти про історію української держави не за підручниками, а доторкнувшись до реалістичних подів в Україні сьогодні.

Фінансує дану експедицію Литовське суспільне телебачення і радіо.

Світлана КАЛУГІНА.