Світловодська ЦРЛ – чиста лікарня, безпечна для пацієнта

Світловодська ЦРЛ однією з перших лікарень в області стала учасницею проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». У червні 2019 року цього статусу були удостоєні 2 відділення стаціонару.

23 липня представник Всеукраїнської асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Людмила Зубченко знову завітала до Світловодської ЦРЛ.
За останній рік проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» є одним із значимих кроків асоціації «Служба організації інфекційного контролю», яка активно функціонує в Україні з 2008 року. Асоціація створена з метою розповсюдження знань про наслідки внутрішньо-лікарняних інфекцій та організації заходів безпеки та керується сучасними принципами в організації санітарно-епідеміологічного режиму закладу охорони здоров’я. Основна місія служби – збереження здоров’я персоналу та пацієнтів закладів. Ефективна програма інфекційного контролю забезпечує значне скорочення витрат закладів і дозволяє зекономити кошти, необхідні для фінансування інших потреб установи. Метою проекту є виявлення зон порушення стандартів чистоти та гігієни у лікувально-профілактичних закладах України. Об’єктом виступає дотримання стандартів чистоти та безпеки у закладі охорони здоров’я згідно з чинним законодавством, а предметом – сучасний стан гігієни у закладі охорони здоров’я України. Разом зі статусом «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» заклад охорони здоров’я отримує чітко налагоджену систему гігієни та підготовлений практично та обізнаний теоретично персонал.
Як повідомила Людмила Зубченко, на сьогоднішній день до проекту вже долучилися 1052 відділення закладів охорони здоров’я України. Вони є показовими та дають приклад іншим закладам для налагодження європейського підходу у розробці системи гігієни. При цьому статус «Чистої лікарні» не є безстроковим, він буде перевірятися представниками Асоціації, і в разі негативних висновків лікарня може бути позбавлена цього звання.
В конференц-залі поліклініки Світловодської ЦРЛ Людмила Зубченко зазначила, що на сьогодні ще 4 відділення стаціонару Світловодської ЦРЛ відповідають вимогам проекту.
Статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» отримали неврологічне відділення (старша медична сестра Маргарита Нудьга); відділення терапевтичного профілю (старша медична сестра Любов Булаєнко); відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії (старша медична сестра Таїсія Цимбал); отоларингологічно-офтальмологічне відділення (старша медична сестра Зоя Гаркуша).
Дякуємо заступнику головного лікаря з медсестринства Людмилі Поляніній та колективам відділень за щоденну кропітку роботу із забезпечення безпечного перебування пацієнтів у лікарні та вітаємо з отриманням почесного звання.

Ірина Кріпак, лікар-методист Світловодської ЦРЛ.