Світловодський район готовий до опалювального періоду

Розпочався опалювальний сезон. Як він пройде, залежить від рівня підготовки до нього. Про те, як підготувався Світловодський район до зустрічі холодів, говорить перший заступник голови Світловодської районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк.

– Доброго дня, шановні журналісти Світловодщини. Я дякую вам за те, що відгукнулися на запрошення поспілкуватися, – сказала Наталія Гаврилюк, розпочинаючи прес-конференцію. – Користуючись нагодою, через засоби масової інформації хочу привітати всіх жителів Світловодщини зі святами – Днем захисника Вітчизни, Днем Козацтва та із Покровою Пресвятої Богородиці. Бажаю всім щастя, наснаги, добра і віри в нашу державу, віри в те, що ми варті найкращого.
Щодо теми спілкування, то хочу повідомити, що 23 вересня було прийняте розпорядження голови обласної державної адміністрації про початок опалювального сезону в області з 1 жовтня 2019 року. На підставі цього Світловодська районна державна адміністрація, відповідно, прийняла своє розпорядження про початок опалювального сезону з 1 жовтня, якщо протягом трьох діб середньодобова температури сягне позначки +8оС. В той час, коли на території району з цим немає проблем (наші котельні працюють на твердому паливі), то у тих районних закладах, що розташовані на території міста Світловодськ, труднощі можуть виникнути. Це пов’язано з проблемою, яка з’явилася у СП ТОВ “Світловодськпобут” (компанії, яка надає послуги з теплопостачання у Світловодську), – відсутність номінації на природний газ.
Світловодський район, в рамках програми соціально-економічного розвитку території, отримав від держави більше 6 мільйонів гривень на проведення ремонтних робіт соціально значущих закладів. Так, в опорній школі Глинського НВО ми вже замінили систему опалення на загальну суму 1 млн. 200 тис. грн. На черзі – заміна покрівлі в Ліцеї «Надія», корпус №2 (с. Григорівка), та в Озерському НВК (Павлівське НВО). Також буде здійснено капітальний ремонт медичного закладу у с. Захарівка. На жаль, центральними виконавчими органами влади було призупинено фінансування вказаних робіт. І це стосується не лише Світловодщини, а й інших регіонів України. Та сподіваюся, що фінансування розпочнеться, адже нам дозволено виконувати будівельні роботи, брати фінансові та юридичні зобов’язання; дозволено готувати платіжні доручення тощо. Поки що підрядні організації не отримали кошти за виконані роботи, – повідомила чиновниця.
Під час спілкування журналісти згадали і про резонансну заяву керівника СП ТОВ “Світловодськпобут” Сергія Московського, в якій йшлося про те, що під час будівництва районного пам’ятника “За Волю і Незалежність України” був пошкоджений електричний кабель, і через це частина міста не зможе вчасно отримати тепло.
На це Наталія Гаврилюк відповіла:
– Протягом двох років ми готували всі необхідні документи щодо будівництва пам’ятника “За Волю і Незалежність України”. Хочу наголосити, що проектна документація готувалася дуже ретельно, на схему були нанесені всі комунікаційні мережі. В межах території, де розташований пам’ятник, не було жодних пошкоджень. Сьогодні місце аварії знайдено, проведено земляні роботи, електрокабель виявлено, тож кожен може переконатися, що вказане пошкодження виникло на відстані близько 20 метрів від пам’ятника. Тобто, районна державна адміністрація не має ніякого відношення до пошкодження електромережі.
Вказаний кабель підживлює насосну станцію, задіяну у технологічному процесі 2-ої котельні. Та яке відношення це може мати до того, що СП ТОВ “Світловодськпобут” не отримало номінацію на природний газ? До того ж, ремонт кабелю – це не та проблема, яку не можна вирішити у короткі строки, – сказала пані Наталія.
Журналісти, принагідно, торкнулися і питання ремонту доріг, тих, що пролягають через Світловодський район, зокрема, об’їзної дороги, яку ми називаємо “Рибницька”.
– По дорогах ситуація склалася така, – говорить пані Наталія. – Згідно з нині діючим законодавством України, ремонт доріг проводиться за кошти державного або територіального дорожніх фондів. Сьогодні жодна районна державна адміністрація, а на Кіровоградщині їх 21, не може бути замовником виконання ремонтних робіт чи отримувачем коштів (субвенції) на ці цілі. У минулому році на ремонт доріг у Світловодському районі було виділено 6 млн. грн., у цьому році – 10 млн. В межах Павлівської сільської ради ремонтні роботи вже виконані, на черзі – ремонт дороги біля села Микільське. Отже, на даний час на ці цілі освоєно більше 3 млн. грн. Нині триває процес тендерних процедур на виконання робіт на більш як 6 млн. грн.
Що стосується ремонту дороги “Рибницька”, то на наше звернення обласна державна адміністрація включила її до переліку тих, що потребують ремонту. Його вартість склала більше 40 млн. грн. Але, на жаль, у 2019 році цей об’єкт був вилучений із відповідної постанови Кабміну, якою затверджується план робіт з ремонту доріг. Обговоривши цю ситуацію на одній із сесій районної ради, районна державна адміністрація разом із районною радою звернулися із цим питанням до Державної служби автомобільних доріг України і у відповіді на наше звернення, яке було розміщене і в соціальних мережах, нам обіцяють включити цю дорогу до переліку таких, що потребують ремонту за рахунок державних коштів у 2020 році.
– Якщо станеться так, що ТОВ «Світло­водськпобут» не розпочне опалювальний сезон навіть 1 листопада, як буде організовано робочий процес тих закладів району, які розташовані на території міста Світловодськ?
– Сьогодні важко прогнозувати, як будуть розгортатися події щодо початку опалювального сезону у м. Світловодськ. А заходи, які ми будемо вживати для забезпечення робочого процесу – по можливості грітимемо приміщення електрообігрівачами. Та, вважаю, про це говорити зарано. Переконана, що вихід із цієї ситуації буде знайдено, бо, перш за все, треба думати про жителів нашого міста: про маленьких діток, про людей похилого віку, для яких тепло в оселях – запорука їхнього здоров’я. Сподіваюся, міська влада знайде можливість вчасно подати тепло мешканцям Світловодська, адже статтю 30 Закону України “Про місцеве самоврядування” ніхто не відміняв, і, відповідно до цього Закону, відповідальність за початок опалювального сезону несе місцева влада та підприємство, яке надає послуги з теплопостачання.
Треба шукати шляхи вирішення проблеми, а вони є, – відповідаючи на питання журналістів, на завершення спілкування сказала Наталія Гаврилюк.
Записала
Світлана Калугіна.