СВІТЛОВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ПРО ВИЇЗДИ ПРОТЯГОМ КВІТНЯ-ТРАВНЯ 2018 РОКУ

Протягом квітня-травня 2018 року Центром було здійснено роботу в рамках спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» щодо проблеми подолання складних життєвих обставин серед учнів Великоскельовської, Федірківської, Миронівської, Микільської, Григорівської, Павлівської, Захарівської загальноосвітніх шкіл, Озерського навчально-виховного комплексу.

Проведено бесіди на тему «Складні життєві обставина, в які потрапляє сім’я». Діти були активними учасниками, намагалися давати відповіді на поставлені запитання. Вони розуміють, що будь-яка сім’я може потрапити у складні життєві обставини, називали причини, що можуть призвести до цього. Працівники Центру намагалися спонукати школярів до аналізу проблем, з якими може стикатися будь-яка людина у повсякденному житті.

Фахівці Центру разом із провідним інспектором Світловодського районного відділу з питань пробації висвітлили теми “Торгівля людьми” та “Профілактика кримінальної відповідальності серед неповнолітніх”. Дітям пояснили, що це – «торгівля людьми» та причинами поширення цього явища. Учні взяли активну участь у вивченні даної теми, із зацікавленням обговорювали питання: сутність та причини поширення торгівлі людьми; боротьба з торгівлею людьми на національному та міжнародному рівнях; рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми.

Особливу увагу звернули на те, як уникнути жертв та куди звернутися за допомогою, якщо опинилися у скрутному становищі. Проведено лекції на тему: «Профілактика негативних явищ у молодіжному суспільстві» та роздано відповідну друковану продукцію. Дана тематика є актуальною для підростаючого покоління, оскільки у наш час багато осіб молодого віку можуть піддаватися негативному впливу оточуючих щодо вживання тих чи інших шкідливих речовин.

Такі бесіди необхідно проводити для учнів, оскільки вони розширюють уявлення дітей про проблеми, вчать запобігати їм у житті; вони починають розуміти, що із своїми труднощами можуть звернутися до старших від себе людей, вчителів або спеціалістів, які намагатимуться допомогти їх вирішенню. Крім того, під час виїздів здійснено відвідування сімей, які перебувають на обліку Центру як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. Із 66 сімей, в яких виховується 147 дітей, Центром відвідано 59 сімей. За результатами відвідування протягом квітня-травня 2018 року було поставлено на облік 4 сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах і в яких виховується 7 дітей. З членами сімей проведено
бесіди щодо шкідливого впливу алкоголю, тютюну на організм людини; батьківської відповідальності щодо виховання дітей, вміння вирішувати конфліктні ситуації у сім’ї, налагодження соціально-побутових умов проживання сімей тощо.

Критичних ситуацій під час відвідування сімей виявлено не було. Також, з метою забезпечення контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, здійснено 37 перевірок цільового використання державної допомоги при народженні, складені відповідні акти, роздано флаєри та надано гуманітарну допомогу.