Свято Дня незалежності у Кропивницькому

24 серпня у Кропивницькому відбулися заходи, приурочені 27-ій річниці незалежності України та 100-річчю відродження української державності. Перед урочистими заходами керівництво області, представники громадськості, військовослужбовці, волонтери та духовенство вшанували пам’ять борців за незалежність і свободу України – поклали корзини із квітами до пам’ятників Володимиру Винниченку, Богдану Хмельницькому, до пам’ятної дошки Герою України Віктору Чміленку та до пам’ятного знаку зі світлинами загиблих Героїв Небесної Сотні, Алеї Слави на Фортечних валах та до пам’ятного знаку загиблим воїнам-спецпризначенцям, що встановлено у Ковалівському парку.

Урочистості відбулися у Кіровоградсь­кому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.Марка Кропивницького.

Звертаючись до присутніх, голова обласної державної адміністрації відзначив, що Україна мирним і демократичним шляхом у 1991 році здобула незалежність. Саме цей вибір дав змогу усім українцям розпочати новий шлях. Суспільство отримало право на власну думку, на власне визначення.

– Агресивні дії з боку північного сусіда змусили нас взяти до рук зброю і вже 4 роки ми боронимо власний вибір, свою незалежність і свою Батьківщину. 194 сини і доньки Кіровоградщини віддали своє життя, щоб ми сьогодні святкували 27 річницю незалежності України. Ми маємо усвідомити відповідальність за те, щоб полеглим за свободу ніколи не було соромно, і робити усе можливе, щоб наша Україна і далі розвивалася як соборна держава. Українці століттями боролися за незалежність і тепер ми ніколи не відступимося, – наголосив Сергій Кузьменко.

– За час агресії ми зуміли створити сучасне українське військо. Держава робить усе можливе, щоб наш військовий був захищений як на роботі, так і у повсякденному житті. Наше Збройні Сили сьогодні мають навички кращих армій світу і підходи до стандартів НАТО», – сказав він.

Сергій Кузьменко також зауважив про якісні та кількісні перетворення, яких було досягнуто за останні чотири роки, незважаючи на бойові дії на Сході України. Це і будівництво нових доріг, ремонт та реконструкція закладів охорони здоров’я усіх рівнів, освіти, спорту, відкриття промислових, аграрних та енергетичних потужностей. Саме це дало можливість рухати країну вперед.

Після виступу голова обласної державної адміністрації вручив державні нагороди та почесні звання, а також відзнаки ОДА військовослужбовцям, медикам, освітянам та аграріям. Загалом було нагороджено 29 жителів Кіровоградщині.

В урочистостях взяли участь представники від Світловодського району на чолі з головою районної державної адміністрації Сергієм Твердовським.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"