Свято високого мистецтва

  411
  Кропивницький

  Кропивницький

  Кропивницький

  Кропивницький

  Розумні люди кажуть, що не слід розпочинати розповідь зі слів «на жаль». Але мені справді хотілося це зробити з думкою про тих мешканців краю, котрі, на жаль, не мали нагоди відвідати бодай одного спектаклю чи концерту під час Національного мистецького фестивалю «Кропивницький-2017», котрий неймовірно яскраво й дуже успішно відгомонів в обласному центрі з 29 серпня по 3 вересня. Його організатору – Міністерству культури України – за підтримки обласних та міських органів влади і управління, а також ініціатору – народному депутату України Олександру Горбунову – вдалося провести таке яскраве дійство, котре на довгі роки запам’ятається всім його учасникам і глядачам.

  Аншлаги… аншлаги… аншлаги! В театрі імені Марка Кропивницького, обласній філармонії, у парку «Ковалівському», врешті, просто неба на майданах! Такої кількості зіркових колективів і виконавців у неймовірно стислий проміжок часу місто на Інгулі ще не бачило. Кращі театри Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси, Херсона… Неймовірні постановки «Нації» Марії Матіос, опери «Іов» з режисурою Влада Троїцького, балету «Жінки в мінорі» з хореографією Раду Поклітару, вражаючого чехівського «Вишневого саду», незбагненого розмаїттям мистецьких прийомів львівського «Воскресіння»… Віртуозна гра артистів першої величини, зокрема, Олексія Вертинського (Київський молодий театр «Загадкові варіації») чи… Міністра культури Євгена Ніщука (Національний театр Івана Франка «Три товариші»)!

  А ще ж були і поетичний марафон, і кіно під відкритим небом, і візуальне мистецтво, і музичне перехрестя, і український музичний мейнстрім з піснями про героїв АТО… Кропивничани побачили наживо й аплодували Арсену Мірзояну, Kozak System, Vivienne Mort, «Другій ріці»…

  – Фестиваль такого масштабу, як «Кропивницький-2017», – це ще й вагомий внесок у розвиток людського капіталу регіону, підвищення його конкурентоспроможності, формування привабливості іміджу – сказав Євген Ніщук. – Не випадково слоган мистецького форуму в Кропивницькому звучить як «Культура в часи випробовувань і реформ».
  Зауважу, що, крім суто мистецького спрямування, фестиваль мав на меті й активну популяризацію нової назви обласного центру. «Молодь хоче жити в Кропивницькому!», – так, зокрема, під час концерту заявив лідер гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин.

  Лишається подякувати організаторам і учасникам яскравого дійства й сподіватися, що фестиваль стане традиційним, що вже наступного року його зможе побачити ще більша кількість жителів краю, у тому числі й Світловодщини.

  Федір Шепель, місто Кропивницький.