Символ щастя і достатку – паляниця золота

Під таким гаслом 5 жовтня пройшов обласний фестиваль «Українська паляниця» на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», метою якого було залучення дітей та молоді до активної пізнавальної, пошукової і трудової діяльності, створення умов для самореалізації талановитих і обдарованих дітей та молоді, формування шанобливого ставлення до народних традицій.

312

Світловодщину представляла команда комунального закладу «Глинське навчально-виховне об`єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» у складі Дарини Білошки, Юлії Холодової, Ганни Лоскової (9 клас) та Романа Цвелиха (8 клас).

У конкурсному виступі (свято знавців народної обрядовос­ті «Символ щастя і достатку – паляниця золота») школярі вдало поєднали різні жанри, стилі та напрями мистецтва. Дарина Білошапка дзвінкоголосо заспівала пісню під акомпанемент бандури. Учні відтворили народний обряд посівання та колядування, розповіли про благословенну працю хлібороба, значення хліба для українців. У віршованих рядках вони пропагували народні традиції виховання шанобливого ставлення до хліба, прославляли людей праці, творців врожаю, усіх хліборобів села. У відеопрезентації, створеній учителем інформатики Катериною Романчою, були подані матеріали про роботу школи у напрямку формування у дітей та молоді шанобливого ставлення до народних традицій, зокрема, до хліба.

Під час заходу, відповідно до умов обласного фестивалю, наша команда презентувала щедру виставку хлібних виробів. Спонсором виступив приватний підприємець Сергій Климчук (магазин «Будівельна комора»).

Завдяки високій виконавській майстернос­ті, естетиці костюмів і реквізиту (плакат, фотографії, тематичні папки «Хліборобському роду нема переводу», відеоматеріали), якос­ті музичного та художнього оформлення наша команда зайняла ІІІ місце і була нагороджена Кубком та Дипломом управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обл­держадміністрації.

Висловлюємо вдячність директору КЗ «Глинське НВО» Юрію Москаленку, водію транспортного засобу Сергію Максимуку за допомогу в забезпеченні поїздки команди на фестиваль та спонсору Сергію Климчуку за забезпечення нашої команди хлібобулочними виробами.

Анна Мірошник, заступник директора з виховної роботи КЗ «Глинське НВО».