Сюди варто їхати за здоров’ям

Нещодавно, в рамках прес-туру, журналісти Кіровоградщини побували в обласній бальнеологічній лікарні, що у Знам’янці. Враження від побаченого залишилися щонайкращі.

Розпочалося знайомство зі Знам’янщиною із відвідування шкільного музею, де нам розповіли про істроичні події цього героїчного краю. Потім протягом кількох годин журналісти регіональних ЗМІ Кіровоградщини вивчали спектр послуг, які надає цей заклад.

КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня» – це багатопрофільний лікувально-реабілітаційний санаторний заклад, де забезпечується високоефективне лікування захворювань і травм опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, гінекологічних захворювань, захворювань шлунково-кишкового тракту, шкіри, ендокринної системи та захворювань, викликаних порушеннями обміну речовин. Тут також проходить реабілітація хворих з лікарняними листами за рахунок Управлінь Фонду соціального страхування.
Чисте, насичене фітонцидами та ефірними сполуками повітря, забезпечує пацієнтам гарний настрій, душевний спокій, чудовий відпочинок та, як підсумок, гарантує максимальне оздоровлення хворих.
Знам’янська бальнеологічна лікарня має комплекс будівель, до яких входять спальний корпус, оснащений двома ліфтами та однокімнатними і двокімнатними номерами для розміщення в номері одної, двох осіб, у тому числі й номери категорії «Люкс», оснащені кондиціонерами. У всіх номерах є душ, вбиральня, телевізор, холодильник. Всі корпуси лікарні з’єднані теплими переходами.
Лікувально-діагностичний корпус ос­нащений сучасним медичним та кліматичним обладнанням. Є їдальня, а також клуб з танцювальним та кіно- залами, автостоянка, альтанки, де можна відпочити на самоті чи у приємній компанії, милуючись прекрасною природою. Відвідувачі цього лікувально-оздоровчого закладу можуть користуватися Інтернетом (зона wi-fi) безкоштовно. До їхніх послу – бібліотека, а щоб вечори не здавалися нудними, можна відвідувати розважальні програми (танці, концерти тощо).
За окрему плату можна скористатися шашличною для самостійного приготування страв; замовити екскурсію пам’ятними місцями Кіровоградської та Черкаської областей (за умови формування групи). Є тут і пральні машинки, пічки ЗВЧ, праски, радіоприймачі FM та настільні ігри: теніс, футбол, шашки, шахи, доміно.
До послуг православних віруючих – капличка, адже для успішного лікування слід займатися не лише фізичним тілом, а й душею хворої людини.
А головне – гостей тут зустрічає доброзичливий, висококваліфікований персонал на чолі із директором Володимиром Джулаєм та заступником директора з медичної частиниНаталією Пускай.
Завдяки цілющим властивостям радонових джерел, якими багата знам’янська земля, тут успішно лікують різні захворювання і травми опорно-рухового апарату.

Що ж таке радон?

Радон – радіоактивний хімічний елемент, що належить до групи інертних газів. Природні радонові води утворюються внаслідок проходження води крізь пласти порід з підвищеною концентрацією урану та радію. Ще у 1548 році дослідник мінеральних джерел Каспар Брушиус, описуючи Фіхтельгебірг – місцевість у Німеччині з високим вмістом радону, зазначав: «Тут люди живуть до глибокої старості, і якщо хворіють – видужують швидко». Але тривалий час ані медики, ані хіміки не могли науково обґрунтувати цілющі властивості деяких мінеральних вод, і тільки з відкриттям у 1896 році явища радіоактивності, стало можливим наукове пояснення терапевтичних ефектів різних мінеральних джерел світу.
Помірні дози радіації, а отже і радонові процедури, стимулюють імунну систему, зокрема роботу клітин-кілерів, знищуючих ракові клітини, які постійно утворюються в організмі. Саме до таких висновків прийшла медицина на початку ХХ століття. Цей ефект отримав назву «радіаційного гормезису».
Було встановлено, що радон легко проникає в кров, завдяки чому посилюється її рух, відбувається стимулювання роботи імунної системи і здатність організму протистояти вірусам та інфекційним захворюванням. Радонова мінеральна вода покращує вуглеводний та мінеральний обмін, регулює водно-сольовий баланс в організмі людини, сприяє виведенню шкідливих речовин, нормалізує функцію щитовидної залози, артеріальний тиск, поліпшує роботу серця і знижує больові відчуття, добре впливає на уражені ділянки шкіри – усуває запальні явища, сприяє процесам загоєння.
У Знам’янці джерела лікувальної мінеральної води були відкриті на південно-східній околиці міста у 1953 році. 27 травня 1968 року відбулося урочисте відкриття Знам’янської бальнеологічної лікарні.
Сьогодні Знам’янська бальнеологічна лікарня – це багатопрофільний лікувальний реабілітаційний заклад, який за бальнеологічними та кліматичними факторами, а також методами комплексної терапії не поступається відомим світовим курортам.
До послуг хворих – радонові, перлинні, хвойні, морські, двокамерні контрастні та чотирикамерні гальванічні ванни, ванни з підводним ручним душем-масажем, підводне витягування хребта, кишкові та гінекологічні зрошення, різноманітні лікувальні душі, механотерапія та механомасаж, інгаляції з використанням різноманітних ліків та бальзамів. До лікувального комплексу також входить лікувальна фізкультура, раціональне харчування і психоемоційна корекція, а чисте, насичене фітонцидами та ефірними сполуками повітря посилює лікувальний ефект та забезпечує чудовий відпочинок і гарний настрій.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"