Сивіють скроні – серце не старіє!

1 жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні –ще й День ветерана. У цей день варто нагадати всьому Світові про виняткову суспільну значущість літніх людей, необхідність турботи про них. Адже люди похилого віку – золотий фонд суспільства. Вони засвоїли весь попередній досвід людства, а також збагатили його своїм і передають наступним поколінням.

У осінньому календарі є надзвичайна дата, коли серце наповнюється почуттям глибокої поваги, коли хочеться говорити слова вдячності і бути особливо чутливим до людей – це 1 жовтня або Міжнародний день похилого віку, який відзначається з 1990 року.

В Іванівці сільський бібліотекар Тетяна Рубаненко організувала для людей поважного віку святкове чаювання. У душевній атмосфері свята учасники демонстрували молодечий запал, свої таланти у пісенному жанрі, активно брали участь у конкурсах та вікторинах.

Шануючи ветеранів та людей похилого віку, працівники Григорівської сільської біб­ліотеки, Григорівського СБК, соціальний працівник села Людмила Коршенко підготували та провели зустріч «Літа на зиму повернули». Зустріч пройшла у теплій душевній атмосфері. Міцного здоров’я, теп­ла, добробуту та довгих років життя учасникам свята щиро бажала ведуча заходу Ольга Бєлоєдова.

Звучали пісні часів їхньої молодості у виконанні солістів Віктора Сердюченка та Марини Куліш. За чашкою чаю та солодощами пролетіли непомітно кілька годин спілкування та спогадів.

У Григорівській сільській бібліотеці було підготовлено книжкову виставку «Життєвий листопад», на якій представлено літературу по законодавству для людей похилого віку та їх соціальний захист. Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з найцікавішими публікаціями, поради, які неодмінно стануть у нагоді та допоможуть поліпшити здоров’я шляхом зміни способу повсякденного життя, і зробити це, як говорить прислів’я, ніколи не пізно.

День людей похилого віку – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і мило­сердними до найповажнішої частини людства. Це і привід до роздумів щодо подальшої нашої долі, взаємозв’язку поколінь.

1 жовтня радо відчинив двері Федірківський НВК. У цей осінній день у приміщенні школи на свято зібралися люди поважного віку. Відкрив захід голова ветеранської організації Федірківської сільської ради Микола Ілліч Хоменко. До вітального слова долучилися сільський голова Володимир Джулай та голова фермерського господарства «Федірське» Любов Замкова. Учні Федірківсь­кого НВК вітали присутніх запальними танцями, веселими піснями та приємними словами про літніх людей, на долю яких випало чимало випробувань, але вони все здолали і пережили. Всі бажали присутнім миру, спокою, міцного здоров’я. За святковим столом лунали українські народні пісні у виконанні Івана Шеляшка, подружжя Ткаченків, Надії Підорич, Ганни Корченко, Таїсії Пахомової. Також літні люди долучилися до перегляду цікавих відеофільмів.

Організатором свята виступила бібліо­текар Світлана Джулай. Їй допомагали педагог-організатор школи Людмила Пономаренко, вчитель Ірина Некраса, кухарі Оксана Сідельниченко та Катерина Панішко, а також Марія Лісовцова, Марія Апрод. Володимир Джулай та Микола Хоменко сприяли підготовці святкового столу та домовилися з фермерами про продуктові набори для літніх людей.

Захід пройшов у дружній атмосфері. За все це жителі сіл Федірки і Сніжкове дякують організаторам свята та фермерам Любові Замковій, Галині Зуєнко, Юрію Ющенку, Валентину Яковенку.

“ВС”.

Поширити
"Вісті Світловодщини"