«Театральна весна Кіровоградщини»

214

25 березня у Світловодському районі розпочався районний огляд-конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини». Відкриття театрального конкурсу пройшло на підмостках сцени Захарівського та Іванівського сільських будинків культури.

Відтворюючи історичні події, молодіжний театральний колектив Захарівського Будинку культури (керівник Людмила Козенко) представив журі театральну композицію за повістю Бориса Васильєва «А зорі тут тихі». Композиція присвячена Дню Перемоги та всім полеглим у ІІ Світовій війні. Старшина Федот Васков розповідає про дівчат, яким завжди буде дев’ятнадцять, про дівчат, життя яких увірвалося тоді, коли вони розквітли для любові й радості. Війна забрала дівчаті, щоб там, на небесах вони відчули відлуння нашої пам’яті…І зорі хай їм сяють тихі- тихі.

Хочеться висловити подяку молодій команді акторів, які виконували ролі Старшини Васкова (Євгеній Проценко), Галі (Анна Скрипник), Соні (Олександра Галка), Жені (Алла Ярмолич), Лізи (Діана Воробйова), Ріти (Зоя Левченко, яка і є режисером даної композиції). В повній мірі історичні факти переплели з сучасними подіями. Хто ж міг подумати, що через 69 років біль втрат знову пізнає наша багатостраждальна земля.

Колектив театралів-любителів Іванівського сільського Будинку культури, який очолює енергійний, талановитий директор Ольга Білик, яка є керівником театрального колективу, взяв до роботи класику, а саме – «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основꞌяненка.

Перед початком вистави своїх односельців привітав сільський голова Андрій Рубаненко,який цього разу ще й дебютував у виставі, граючи роль Павла Кондзюби. Тетяна Рубаненко виконувала роль Одарки. Вчителі школи Лариса Карнаух – роль Ульяни, а Олег Покотило – відповідальну роль Олексія, яка поєднує в собі силу і розум, справедливість і щирість, правдивість і доброту. Це перша в його житті роль.

Більше двадцяти років виступає на сцені його тато Ігор Покотило, який втілив роль Тимофія, другого свата. Цього разу невелику роль Прокопа Шкурата виконав Олександр Мирний. Всі його ролі яскраві і завжди є родзинкою кожної вистави.

А ось Олександр Хижняк завжди майстерно і дотепно виконував ролі і надавав своїм героям специфічного колориту та особливого характеру, про що свідчить роль першого свата Йосипа Скорика.

Вже третій рік поспіль відвідує колектив Валерій Білик. З жартом та іронією він ставиться до сценічних перевтілень. Роль Стецька Кандзюби, яку він виконував ще в шкільній театральній постановці, дуже розвеселила глядачів.

Майстерність і щирість акторів-аматорів надовго запам’ятаються глядачам.
Ольга Білик щиро вдячна акторам-аматорам та усім жителям села Іванівка, що надали побутові предмети та національний одяг.

Перший день районного огляду-конкурсу «Театральна весна Кіровоградщини» завершився на творчому підйомі. Чекаємо любителів театрального мистецтва 31 березня у Миронівці, де радуватимуть своїм мистецтвом театральні колективи Миронівки, Павлівки та Озер.

Ольга Тітова,
провідний методист з театрального жанру
Світловодського районного Будинку культури.

Поширити
"Вісті Світловодщини"