Технічне обслуговування газового обладнання – законодавча вимога і запорука безпеки

Згідно з вимогами «Правил безпеки систем газопостачання» (ПБСГ), затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року №285, та Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником (балансоутримувачем), а обслуговування та ремонт газового обладнання в квартирах/будинках побутових споживачів природного газу має проводитися підприємством, яке має відповідний дозвіл та ліцензію.
Технічне обслуговування передбачає систему робіт із діагностування газопроводів та газового обладнання, що дає змогу утримувати їх у справному стані: контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності системи газопостачання.
У разі незабезпечення власником технічного обслуговування газових приладів, відповідно до ПБСГ, воно підлягає відключенню від системи газопостачання.
Вартість технічного обслуговування залежатиме від об’єму роботи, а саме: протяжності газопроводів, кількості газових приладів, їх типу та періоду обслуговування, що визначається у додатку до договору.
Світловодське УЕГГ нагадує, що своєчасне технічне обслуговування газових приладів – запорука їх безпечного функціонування та безпеки життя і здоров’я користувачів.
Аби не залишитись без газопостачання та уникнути можливих аварійних ситуацій, споживачам природного газу необхідно потурбуватися про свою безпеку і організувати перевірку стану системи вентиляції і димоходів житлових будинків, дотримуватись правил безпеки та не залучати до ремонту і заміни газового обладнання сторонніх осіб!
Інформуємо споживачів: нормативні документи, що дозволяли побутовим споживачам отримувати від газорозподільних підприємств безоплатне проведення планово-технічного обслуговування систем газопостачання та газового обладнання в приватних житлових будинках та квартирах багатоповерхового житлового фонду, втратили чинність згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 250 від 10.05.2018 р.
З наближенням опалювального періоду, особливо актуальним стає питання перевірки стану димо-вентиляційних каналів (ДВК) на предмет їх придатності для роботи з опалювальним обладнанням в осінньо-зимовий період.
Вимоги експлуатації та обслуговування ДВК житлових і громадських будинків регламентуються розділом 6 ПБСГ. Згідно з цим розділом безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів забезпечує власник. Перевірка і прочищення ДВК повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт. Перевірка ДВК оформляються актом. Один примірник акта передається газорозподільному підприємству.
Світловодське УЕГГ має право виконання робіт з перевірки ДВК та навчений персонал. Щоб замовити перевірку ДВК та для консультації, необхідно звернутися до підрозділу ВБО за телефоном 2-43-76 або за адресою 8-березня 30.
Зауважимо, що несправність димоходу може призвести до отруєння чадним газом. Чадний газ (СО) – газ без кольору, смаку та запаху. Його ще називають «невидимий вбивця», тому що людина не відчуває, коли вона вдихає чадний газ, а розуміє, що з нею щось не так, коли починає втрачати свідомість (якщо встигає щось зрозуміти). Тому при роботі газових приладів обов’язково повинно бути відкрите вікно на провітрювання або кватирка. Періодично перевіряйте наявність тяги у вентканалі та димканалі. У зимовий період необхідно слідкувати за станом оголовків ДВК та при наявності криги на ньому зчищати її.
При наявності запаху газу телефонуйте 104.
Адміністрація СУЕГГ.

Поширити
"Вісті Світловодщини"