ТМ «Світ Сир» – висока якість за низьку ціну

На Світловодщині небагато підприємств харчової промисловості. Але ті, що є, виготовляють унікальну продукцію, яка славиться не лише на всю Україну, а й далеко за її межами. Одним із таких підприємств ТМ «Світ Сир», що спеціалізується на виготовленні молочної продукції. З 2007 року продукцію цієї марки полюбляють та цінують покупці, адже вся вона – вищого ґатунку.
молока, виробництво розсільних та м’яких сирів, вершкового масла за класичною технологією без використання будь-яких штучних добавок, рослинних жирів, ароматизаторів чи барвників. Унікальне це підприємство ще й тим, що частково забезпечене власною сировинною базою. Корівник на 500 голів розташований поряд із переробним цехом, тож свіжоздоєне молоко по молокопроводу надходить безпосередньо в танки – охолоджувачі на переробку, минаючи будь-які чинники забруднення.
Тварини знаходяться на особливому раціоні – їх годують власне вирощеними кормами.
За час роботи підприємства встановлена нова лінія для виробництва м’яких сирів, запроваджено виробництво сиру «Світ Сир», аналогів якому в Україні досі не існує. У 2009 році підприємство пройшло атестацію за стандартами ISO 9001:2000, а у 2015 році впроваджена система управління якістю ДСТУ ISO 22000 з метою безперервного контролю виробництва та якості продукції.
Підприємство неодноразово брало участь у виставках та конкурсах на місцевому, обласному та державному рівнях, має чимало нагород різних рівнів, стало переможцем конкурсу «100 кращих товарів України».
Сирзавод працює і за державними програмами. Цього року з державного бюджету, як компенсацію за утримання великої рогатої худоби, підприємство отримало близько 60 тис. грн. спілкуючись із засновником ТМ «Світ Сир» Олегом Медяником, стало відомо і про щоденні проблеми, з якими стикається підприємець.
На його переконання, тваринництво на сьогодні є збитковим або ж, у кращому випадку, за показниками виходить на нуль.
– Ми корів утримуємо лише тому, що маємо прибуток з інших видів діяльності. А якби я займався лише тваринництвом, вже б давно закрив свій бізнес. Дуже добре, що держава допомагає підприємцям, у тому числі і тим, які займаються тваринництвом, але ті кошти, які виділяються на цю підтримку, дуже незначні, – каже Олег Григорович. – Важко розвивається і сам завод, – продовжує він. – У чім причина – важко сказати. Як на мене, то основна причина – низька платоспроможність наших громадян. Сьогодні ми свою продукцію продаємо майже по собівартості, але і така ціна є зависокою для покупців.
Якщо говорити про об’єми продажу, то в місяць підприємство продає 20 тонн сиру. При мінімальній ціні за таких об’ємів швидкого розвитку не буде.
Не змінилася б ситуація, аби підприємство відмовилося від власної ферми і перейшло лише на закупівельне молоко, бо на цьому ринку теж непросто. В селі зараз мало домогосподарств утримує корів, тож молока від населення недостатньо. Через це існує жорстка конкуренція серед закупівельників – аби переманити до себе селянина, молокопереробні підприємства піднімають ціну на молоко. А вартість сировини входить до собівартості молочної продукції. Намагаючись втримати покупця, ми не збільшуємо ціну на свою продукцію, але по вищій ціні закуповуємо молоко. Саме тому коштів, які б можна було використати на розвиток, обмаль. В таких умовах власна ферма стабілізує ситуацію і дає можливість працювати більш-менш впевнено, говорить підприємець.
– Що, на Вашу думку, слід зробити, аби повністю перейти на власну сировину?
– На сьогодні це неможливо. Можна було б збільшувати поголів’я корів, і у нас для цього є всі умови, та нам потрібна земля, якої в районі немає. Щоб збільшувати поголів’я корів, слід збільшувати і кормову базу. Сьогодні у нас в оренді знаходиться близько 300 га землі при потребі хоча б 1000 га. І це при тому, що ми не випасаємо худобу, оберігаючи її від різноманітних хвороб чи укусів комах, а косимо траву і нею годуємо тварин. Тому збільшувати поголів’я корів, а разом з цим і сировинну базу, немає можливості.
Хоча, запевняє Олег Медяник, майбутнє у скотарства є. І це розуміють багато сільгосппідприємців. Взяти хоча б наш район: ряд господарств утримують бодай невеличку ферму. Але прибуток від цього виду діяльності може бути лише на потужних підприємствах, малим підприємствам важко витримати конкуренцію.
– Сьогодні, у зв’язку із євроінтеграцією, зміною та появою нових економічних партнерів, Україна знаходиться у певному переформатуванні. Це обов’язково позитивно відобразиться на економіці нашої держави, але не так швидко, як нам цього хочеться. Сподіваюся, наш сирзавод гідно пройде всі ці етапи і далі працюватиме, випускаючи екологічно чисту високоякісну продукцію, – наголосив Олег Григорович.
А по іншому і бути не може, бо ж це підприємство забезпечує роботою, а відповідно і заробітком, майже 50 працівників зі Світловодська, Подорожнього, Великої Андрусівки, Григорівки та інших сіл району. Усі, хто проживає не на території Подорожнього, підвозиться до свого робочого місця за рахунок підприємства. Поки що високою заробітною платою тут похизуватися не можуть, але керівництво заводу працює над цим, шукаючи нові точки збуту своєї продукції.
Олег Григорович Медяник – людина, яку майже всі в районі знають і поважають. Тому, напевно, й обрали його депутатом районної ради сьомого скликання. Спочатку депутат Олег Медяник був закріплений за Озерською сільською радою, нині ж опікується громадою с. Подорожнього Великоандрусівської ОТГ. Та це не означає, що інші сільські громади залишаються поза його увагою. Якщо в районі відбувається свято, то Олег Медяник обов’язково є серед спонсорів, а конкурс «Міс Світловодщини» – це його власний проект, який він і фінансує, і виступає головою журі, і здійснює подальший супровід переможниць на обласному етапі конкурсу.
Знають продукцію ТМ «Світ Сир» і наші бійці на передовій. Щоразу, коли на Схід України везуть гуманітарну допомогу, окрім іншого, Олег Медяник обов’язково передає нашим солдатам 50 кг різних видів сиру.
Серед пріоритетних напрямків, які активно підтримує Олег Медяник, є спорт, розвиток туризму, всілякі молодіжні проекти. І це позиціонує його як соціально активного підприємця.
– Мої сини займаються спортом у спортивних клубах «Атлант» і «Легіон», тому я неодноразово їздив з ними на змагання різних рівнів. Спорт потребує немалих коштів, аби спортсмени мали змогу розвиватися, брати участь у змаганнях, демонструвати свій рівень підготовки. Тому я завжди підтримую наших спортсменів і, по можливості, завжди допомагаю чи коштами, чи спортивним інвентарем, – говорить депутат.
Постійну допомогу від Олега Медяника відчувають і освітяни, і працівники культури, не відмовляє він у допомозі і сільсь­ким радам. Так, біля Великоскельовської сільської ради, за його допомогою, поклали тротуарну плитку, підтримують у належному стані сільський пам’ятник загиблим воїнам у Другій світовій війні, допомагав депутат і пальним під час ремонту місцевих доріг.
Кожен з нас намагається залишити в цьому світі світлий слід у дітях, у добрих справах, про які пам’ятатимуть люди. Окрім всього переліченого, Олег Григорович фінансує будівництво церкви на території мікрорайону «Нове місто».
– Я вважаю, що роблю гарну справу, адже до цієї церкви на розмову з Богом приходитимуть жителі нашого міста і району. Я такий, як і всі люди, маю свої слабкості чи недоліки. Та з роками все частіше намагаюся аналізувати власні дії, оцінювати вчинки. Я розумію, що, завдяки Божій допомозі, дечого досяг у цьому житті, а якщо маєш, треба й віддавати. Саме тому і церква будується, й інші справи на користь нашої громади вдаються. Сподіваюся, так буде надалі, – завершуючи нашу розмову, сказав Олег Медяник.
А продукція ТМ «Світ Сир» завжди є окрасою найвишуканішого святкового столу, без якої у Світловодському районі не відбувається жодне свято. Емблема у червоно-зелених кольорах цієї торгової марки стала своєрідною візитівкою Світловодщини, яка серед інших вирізняється високою якістю продукції та низькою ціною.
Світлана Калугіна.