Толерантність: через бібліотеки до миру і злагоди

  711
  трезуб

  Під таким гаслом 25 вересня відбувся захід у формі круглого столу на засіданні міжвідомчої ради. Учасниками були шкільні бібліотекарі району, серед яких: Олена Панченко (с. Павлівка), Людмила Подвиженко (с. Озера), Валентина Вишнивенко (с. Захарівка), Галина Шулешко (с. Григорівка), Надія Жукова (с. Микільське), Тамара Мирна (с. Іванівка), Людмила Швець (с. В.Скельова), Світлана Войнова (с. Глинськ) та Ніна Рябчун, методист КЗ «Районний методичний кабінет Світловодської районної ради Кіровоградської області». Вони взяли активну участь в обговоренні дискусійного питання «Шкільна бібліотека – вихователь культури толерантності у користувачів-дітей», у тренінгу «Вчимося толерантності разом» та тестуванні «Наскільки ви толерантні?», складали квітку толерантності та абетку толерантності, ознайомилися з рекомендаційним повідомленням «Толерантність: через бібліотеки до миру і злагоди», отримали методичні поради щодо проведення Тижня толерантності у бібліотеці, який щорічно проходить з 10 по 16 листопада та буклети, присвячені відповідній темі.

  Одним із важливих напрямків популяризації виховання загальнолюдських цінностей є робота бібліотек у молодіжному середовищі. А шкільні бібліотекарі працюють з такою категорією читачів, як учнівська молодь. Підліткам досить часто притаманна інтолерантна поведінка: підвищена агресивність, нестриманість, байдужість. Тому з цією віковою категорією постійно працюють як освітні заклади, так і шкільні бібліотеки.

  Толерантність у діяльності бібліотек – це не лише міжнаціональні й культурні стосунки, а й соціально-економічні, міжвікові, міжполітичні взаємини. Якраз на розв’язання цих завдань можуть бути спрямовані заходи (дискусії, конкурси, виставки, оперативне надання інформації тощо) бібліотек, присвячені соціальним проблемам, вихованню високих позитивних духовно-моральних принципів, збереження культурних традицій, формування взаєморозуміння через книгу і читання.

  Організатори та ведучі круглого столу (працівники районної бібліотеки) щиро подякували учасникам за активну участь у заході. Переконані, що отримані знання та поради вони використають під час проведення подібних заходів у своїх навчальних закладах. Допоможуть зрозуміти учням, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, вихованість, терпимість, дотримання рівноправності на ділі врятують світ.

  І нехай кожна зі шкільних бібліотек завжди буде острівцем толерантності для своїх користувачів – дітей.

  Захід відбувся на базі культурно-просвітницького центру «ДніпроСвіт». Дякуємо за співпрацю районному відділу освіти.

  Тетяна Швець, провідний бібліотекар РБ.